Курортний Залізний Порт потопає у смітті

Літній сезон розпочато, а курортний Залізний Порт до нього не готовий. Купи пустих пляшок та етикеток – така картина на узбережжі.

«Пляж треба було прибрати, трохи його облагородити. Я вчора з моря на вході у воду вийняв великі куски скла. З дітьми небезпечно відпочивати за таких умов», –  каже відпочивальник Олександр.

Залізний Порт потопає у смітті, бо урн  майже немає. Місцеві підприємці зізнаються –  контейнерів біля своїх закладів навіть не ставлять.

«Урни ставити нема сенсу, бо через 5 хвилин, вона буде заповнена, адже на самому пляжі нема жодного місця для сміття», – скаржиться підприємець Валентина.

Команда «Народного контролю» віднайшла кіоск з купою пляшок, фото якого облетіло нещодавно увесь інтернет. Утім реакції комунальників та місцевої влади – жодної. Упродовж декількох днів сміття так і  не прибирали.

Сільський голова визнала: прибирають територію рідко, бо, мовляв, бракує і коштів, і робочих рук.

«На прибирання сміття сільська рада не може направити весь свій бюджет, адже є захищенні статті», – пояснює  каже голова Новофедорівської сільської ради Олена Лахтадир.

Утім після довгої дискусії з командою «Народного контролю» риторика очільниці села змінилася. Чиновниця пообіцяла встановити урни не тільки на березі, а й на вулицях села.

Утім сміття – не єдина проблема  Залізного Порту. На пляжі – жодного буйка та посту рятувальників.

 «Районна державна адміністрація у порядку контролю їздила на узбережжя і зробила зауваження щодо цих питань», – повідомив  перший заступник голови Голопристанської райдержадміністрації Олена Кравченко – Скалозуб.

Та наразі приписи чиновників ситуації не змінили. «Народний контроль» відстежуватиме подальший хід подій.