Квадратні метри правосуддя

Волинський окружний адміністративний суд. Попри те, що в країні війна, економіка дихає на ладан, пенсіонери і бюджетники ледве зводять кінці з кінцями, ця структура, схоже, увійшла у свій золотий вік. Ковані ворота, дорогі авто під приміщенням, розкішні ремонти.

Словом, усе найкраще – суддям! І видно так думає й луцька мерія. Бо вирішила подарувати служителям Феміди приміщення у центрі міста.

Такий хід активісти називають роботою на перспективу: а раптом чиновникам доведеться бути відповідачем чи позивачем, то навіщо з мантіями сваритися?

Це добре затямили працівники правоохоронних органів. Саме Волинський окружний адміністративний суд півтора роки тому один за одним поновлював на посадах працівників поліції, котрі не пройшли переатестацію. Громадські активісти навіть організовували лежачий протест, аби судді схаменулись.

Та тільки-но резонанс з поновленням поліцейських стих, як навколо Волинського окружного – новий скандал. Суд став власником восьмисот квадратних метрів, де раніше був міський військкомат. На перший погляд у цьому немає нічого дивного – усі потребують розширення площі. Але якою ціною?

Ми розкажемо про схему – як безоплатно отримати  комунальне майно солідної квадратури і придумати для оборудки таке формулювання, щоби назад вимагати приміщення уже ніхто не наважився. Дивіться у сюжеті «Народного контролю».