Лікарям потрібно підвищити зарплати і давати кредити на житло, – Синоверський

Проблеми, що супроводжують старт медичної реформи в Україні, й у Тернопільській області зокрема, обговорили у форматі круглого столу фахівці галузі охорони здоров’я-члени політичної партії «Народний контроль». Участь в обговоренні взяв і начальник управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Володимир Богайчук.

«Протягом лютого-березня з ініціативи районних осередків «Народного контролю» питання готовності сфери охорони здоров’я до реформування вже порушували на сесіях районних та міських рад. Щоби отримати офіційні відповіді щодо стану галузі в період реформ, ми напередодні надіслали запит на інформацію до обласного профільного управління. Нам важливо зрозуміти, чому впровадження медичної реформи в Україні викликало шквал соціальної напруги? Чи готові галузь і пацієнти до перезавантаження системи? Як запобігти небажаним та непрогнозованим наслідкам реформування?» — так прокоментував мету зібрання очільник обласної організації Володимир Швайка.

Головний лікар Більче-Золотецької обласної фізіотерапевтичної лікарні реабілітації, депутат обласної ради від «Народного контролю» Любомир Синоверський обґрунтував потребу підготовки в медичних вишах України психологів-медиків, котрі могли б фахово розв’язувати проблему психологічної реабілітації учасників АТО й членів їхніх родин. Також Любомир Васильович наголосив на потребі підвищення зарплати та житлового кредитування для медиків первинної ланки на вигідних для них умовах.

Голова комісії Монастирської районної ради з питань освіти, культури, медицини, районний дерматолог Віталій Тріщук порушив проблеми, пов’язані з реформуванням вторинної ланки медицини. Бо якщо із «первинкою» наразі все зрозуміло, то медики вторинного рівня потерпають від невизначеності.

Завідувач Зборівської підстанції екстреної швидкої медичної допомоги Олег Почапський розповів про злиденний стан справ у сфері екстреної медичної допомоги. Її залежність від технічного стану автомобілів та доріг, нестачі фахівців викликає занепокоєння. Також Олег Володимирович запропонував звернутися до депутатів Верховної Ради з пропозицією посилити відповідальність громадян за хибні виклики «швидкої» та заподіяння моральної та фізичної шкоди медичним працівникам під час виконання ними службових обов’язків.

«Народноконтролівці» вирішили укласти перелік рекомендацій для головних лікарів, начальників відділів охорони здоров’я, органів місцевого самоврядування, депутатів різних рівнів — для всіх, хто може впливати на ситуацію у сфері охорони здоров’я.