Лише гідна зарплата може відмовити українців від роботи за кордоном, – Антонищак

Потрібно працювати над покращенням умов праці в Україні та захистити тих, хто вже виїхав на заробітки.

Про це в коментарі «4 каналу» заявив член політради партії «Народний контроль», народний депутат, почесний президент «Міжнародного інтеграційного центру» Андрій Антонищак.

«Сьогодні ми підписали Меморандум про співпрацю між Громадською спілкою «Міжнародно-інтеграційний центр» та Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація платників податків України». Цей меморандум направлений захисти права наших заробітчан за кордоном. Адже треба бути чесними: при цій владі люди ще більше втікають на заробітки. І вони там не мають захисту. Ми хочемо зробити усе, аби вони були там у безпеці і спокійно повернулися додому», – наголосив нардеп.

Антонищак переконаний, що втримати українців вдома можна лише гідними умовами праці.

«Треба нормальна зарплата. Це першочергова умова. І ми маємо механізми підняття зарплати. Наприклад, законопроект «Народного контролю» про галузеві зарплати передбачає зміну системи оплати праці для працівників галузей, орієнтованих на експорт. Мова, передусім, про металургію, машинобудування та агросектор. Власники підприємств цих галузей свою продукцію продають закордон за світовими цінами. Але зарплату робітникам чомусь не платять на тому рівні, що на закордонних підприємствах. Хоча прибутки вони отримують аналогічні, і навіть вищі», – зауважив він.

Як приклад Антонищак навів дані про нарахування заробітної платні для працівників металургійних заводів: у 2013 році середня зарплата була 4,5-5 тис. грн при курсі долара 8 грн, і у 2016, при курсі 27,2 грн за 1 долар, зарплати працівників залишилися на тому ж рівні.

«І таких працівників у країні є понад 5 мільйонів. Їхні інтереси ми маємо захистити. Адже зараз їх просто обкрадають власники заводів, де вони працюють, а влада закриває на це очі», – повідомив депутат.