Лише кардинальні зміни до програми роздільного збору сміття допоможуть залучити інвесторів, – Рошко

Після Нового року в Україні почали діяти нові правила та норми поводження з побутовими відходами. Ці правила пропонувалися у поправці, що була створена ще 2012 року, але вона набула чинності лише зараз, із січня 2018 року. До змін внесених у поправці входять обов’язкове сортування сміття та заборона захоронення неперероблених побутових відходів. Але оскільки інфраструктура міста ще не здатна втілити у життя щойно прийняті зміни, то постає проблема переробки сміття у Житомирі. Про це йшла мова у програмі «Відкрита студія» телеканалу СК1.

Олександр Рошко, один із запрошених гостей програми та активіст «Народного контролю», вважає що перед будівництвом заводу для переробки сміття влада має обов’язково запитати дозволу громади на зборах ОТГ. Проте активіст переконаний: Житомир не готовий до таких змін, адже у місті поки нема необхідних умов.

«Для того, щоб щось запрацювало, проблему потрібно вирішувати комплексно, а не похапцем», – застеріг владу Олекандр Рошко.

Він обурений тим, що в місті на сьогоднішній день немає навіть машин, правильно обладнаних для вивозу роздільного сміття. Ба більше, активісти вже 1,5 роки б’ють на сполох, адже токсичні відходи течуть до річки Кам’янка, але влада їх і досі не почула. Так він висловлює думку, що якщо усе залишиться як є, то місту загрожує екологічна катастрофа.

«Якщо ми будемо добувати газ – полігон буде існувати вічно і те сміття ніхто ніколи перероблювати не буде», – впевнений Рошко.

Олександр вважає що для того, щоб змінити ситуацію на краще потрібно добре зважити усі попередні помилки і обрати спеціалістів для вирішення цієї справи, які вже запропонують краще рішення, враховуючи проблеми міста і його потреби. Також на його думку, потрібно внести зміни до програми роздільного збору сміття, які допоможуть створити майданчик для інвесторів і дозволять залучити інвесторів у вирішення цього питання.

У ході розмови активіст запропонував дієве вирішення проблеми.

«Якщо ми хочемо щось змінити – варто зважити на всі помилки, довірити справу спеціалістам, які знайдуть найкраще рішення, виходячи від проблем та потреб, та внести зміни до програми. І коли це буде змінено – буде площадка для інвесторів. А залучення громадськості на всіх етапах може дати прискорення рішення всіх проблем», – повідомив активіст «Народного контролю».