141491

Луганщина може залишитися без електроенергії через борги

У тому, що практично вся Луганська область може залишитися без електроенергії винна не блокада торгівлі з ЛНР/ДНР, а безоплатна поставка невизнаних республік енергоресурсів.

На даний момент ТОВ “Луганське енергетичне об’єднання” (ЛЕО) винна державному підприємству “Енергоринок” понад 5 мільярдів гривень. При цьому борг споживачів перед компанією близько 5,5 мільярда, а окуповані території винні з них майже 5 мільярдів гривень.

Енергопостачальник звертався щодо цього до всіх інстанцій, в тому числі до Президента і Кабміну. Однак питання не вирішується, так як мінські угоди передбачають забезпечення непідконтрольні    й території українськими енергоносіями.

Ці політичні ігри призвели до того, що ЛЕО залишилося без оборотних коштів, рахунки арештовані, немає грошей для здійснення поточної господарської діяльності. Наприклад, через непогоду були знеструмлені абоненти, але немає коштів, щоб усунути аварію. Крім того, працівників підприємства перевели на триденний робочий тиждень. І однаково є борги із заробітної плати.

«Зараз на всіх каналах українцям розповідають про те, що енергетична криза настала через блокаду торгівлі з окупантами. Насправді, цими промовами прикривають своє небажання розбиратися з боргами неконтрольованої території», – коментує Дмитро Михайлов, голова Луганського осередку «Народного контролю».

До речі, ЛЕО вже намагалося привернути увагу до цієї проблеми, відключивши ЗФС в Попаснянському районі, яка забезпечує водою окуповані території. Однак розгорівся скандал, в результаті якого було порушено кримінальну справу і співробітники енергопідприємства замість роботи ходять до прокуратури.