Львів’ян зобов’яжуть прибирати за своїми «чотирилапими»

До Правил благоустрою Львова внесуть зміни, за якими власників домашніх тварин зобов’яжуть прибирати за своїми улюбленцями у всіх місцях загального користування, включно з територіями під’їздів, сходовими клітками, ліфтами, а також доріжами, тротуарами, газонами.
Як пояснила авторка запропонованих змін, голова екологічної комісії ЛМР, депутат фракції «Народний контроль» Ірина Оршак, наразі обов’язок для господарів прибирати екскременти за своїми «чотирилапими» у місцях загального користування прописаний лише у Правилах утримання і поводження з тваринами, які рада ухвалила 2016 року.

«Натомість такого пункту досі немає у Правилах благоустрою Львова. Тож не можливо притягнути недобросовісних господарів тварин до адміністративної відповідальності. Це штраф від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів. А всі ми прекрасно знаємо, що без покарання домогтися від багатьох громадян дотримання елементарних правил – як то прибирання за своїми собаками – складно. І дивно, що попри мій запит річної давнини із пропозицією узгодити між собою два нормативні документи і досі цього не зроблено. Тому вирішила скористатися таким інструментом, як написання проекту рішення міської ради, аби пришвидшити процес і врегулювати проблему», – коментує Ірина Оршак.

Проект ухвали про внесення змін до Правил благоустрою Львова депутати розглядатимуть у четвер, 7 березня, під час сесії ЛМР.