Львову треба відмовитися від піскосуміші та почати використовувати сучасні засоби проти ожеледиці, – Свінціцький

Львову вже давно потрібно відмовитися від застарілого і шкідливого для довкілля засобу проти ожеледиці на дорогах і хідниках. Натомість перейти на засоби, які використовують в країнах Європи.

У цьому переконаний заступник голови інженерної комісії Львівської міської ради, депутат фракції «Народний контроль» Віталій Свінціцький, який підтримує ініціативу містян, які через е-петицію просять відмовитися від використання піскосуміші у Львові.

«Це дуже актуальна ініціатива. Ми знаємо, що піскосуміш, яку взимку активно використовують у Львові, є далеко не найкращим засобом проти ожеледиці. Вона погано впливає на довкілля. Для прикладу, навесні у великій кількості опиняється у лунках дерев та вбиває молоді саджанці. Також піскосуміш забиває дощові каналізації, псує взуття тощо.  Показово, що в Європі здебільшого від неї відмовилися. Використовуються безпечні реагенти. А в скандинавських країнах дороги і тротуари посипають дрібною крихтою багаторазового використання», – коментує депутат.

Відтак, на його думку, вже зараз потрібно провести необхідні підрахунки: у скільки місту обійдеться відмова від піскосуміші, щоб уже в цьому сезоні почати тестування різних засобів проти ожеледиці у районах міста та вийти на оптимальний варіант.

«Треба порахувати, скільки коштує піскосуміш, скільки вартує її прибирання та вивезення. Якщо в Європі використовують інші методи проти ожеледиці, то можна припустити, що це справді вигідно. Знаю, що у Галицькому районі ще в 2015 році закупили тестову партію реагенту «АНС», який виробляють у Кам’янському. У 2016 році його не використали через теплу зиму, планували випробувати у 2017. Тож цікаво дізнатися про результати такого експерименту. У будь-якому випадку, переконаний, що все-таки маємо переходити на більш сучасні технології та засоби», – резюмував Свінціцький.