Люди не повинні чекати 24 години, щоб повернутися до України, – Антонищак

«Народний контроль» подав зміни до Податкового кодексу, які скасують необхідність громадян перебувати 24 години за кордоном перед повернення до України.

Про це повідомив член депутатської групи «Народний контроль» у ВРУ Андрій Антонищак.

«В багатьох випадках понад 24-годинне перебування за межами країни, особливо для мешканців західних областей України, є невиправданим. Таке обмеження громадяни вимушені нести додатковий фінансово-матеріальний тягар або на території країни тимчасового перебування, або через податкове навантаження при перетині кордону нашої країни, що опосередковано порушує право, закріплене статтею 33 Конституції України та може викликати напруження в суспільстві», – відзначив Антонищак.

Він також розповів, що законопроект дозволяє законослухняним особам повертатися в Україну без встановлення часового обмеження їх перебування за межами України.

Автор даної законодавчої ініціативи переконаний в тому, що прийняття законопроекту сприятиме зниженню напруження в суспільстві та забезпечення реалізації Закону України № 2245-VIII в контексті боротьби з «сірим» імпортом.