Люди не повинні стояти 24 години на кордоні, щоб повернутися в Україну, – Антонищак

«Народний контроль» подав законопроект, який скасовує необхідність громадян перебувати 24 години за кордоном перед повернення до України. Про це повідомив член депутатської групи «Народний контроль» у ВРУ Андрій Антонищак.

«Зареєстровано законопроект №7484 про часткове скасування митних обмежень безмитного ввезення товарів через кордон. Зокрема, пропонується скасувати вимогу про перебування не менш ніж 24 години за кордоном для безмитного оформлення товарів під час ввезення їх в Україну. Адже часто є невиправданим вимушене 24-годинне перебування за межами країни, особливо для жителів західних областей України, які деколи виїжджають за кордон на декілька годин», – наголосив нардеп.

Він додав, що через таке обмеження громадяни зазнають фінансово-матеріальних збитків або на території країни тимчасового перебування, або через податкове навантаження при перетині кордону.

«Це обмежує права і свободи громадян. У цьому контексті 72-годинне обмеження щодо в’їзду фізичних осіб на територію України, встановлене Законом України № 2245-VІІІ, є достатнім для позитивних змін у боротьбі з так званими «човниками», а саме, зменшення черг на кордоні. Львівська обласна рада 17 квітня 2018 прийняла Звернення до Верховної Ради України щодо підтримки внесення змін до Податкового кодексу та прийняття законопроекту № 7484», – констатував він.