Люди недостатньо проінформовані про переваги створення ОСББ, – Добродомов (+відео)

Місцеві органи влади майже не інформують мешканців про переваги та механізми створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – ОСББ.

Про це в ефірі «Шустер  Live»  повідомив лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету ВРУ Дмитро Добродомов.

«Я можу про це сказати з досвіду свого округу на Сихові у Львові. Якщо порівняти два будинки, один з яких має ОСББ, то мешканці останнього платять на 25% менше. Їм навіть вистачає грошей щомісяця робити ремонт в одному  під’їзді. У під’їздах – квіти та килими. Переваги ОСББ – очевидні, їх бачить і відчуває кожен мешканець будинку», – зазначив парламентар.

Добродомов зауважив, що для управління будинками, мешканці яких не встигли до 1 липня створити ОСББ, компанію-управателя призначатиме міськрада на відкритому конкурсі.

«Це, до речі, була наша поправка –  конкурсний відбір управителів, де ключовим критеріїв має стати ціна послуг. Ще однією нашою поправкою ми зобов’язали передати земельні ділянки під будинками та прибудинкові території співвласникам», – пояснив він.

Депутат підкреслив, що головна перевага ОСББ для мешканців – можливість контролювати гроші, які вони раніше сплачували ЖЕКам, і більш ефективно управляти своїм майном.

Нагадаємо, в травні минулого року депутати ухвалили законопроект 1565 (закон 417-VIII), метою якого було стимулювання створення ОСББ, щоб корумповані ЖЕКи йшли в минуле. 1 липня 2016 року, Закон вступив в дію.

Фото: help-ukraine.at.ua