Маленьке село над Дністром отримало нагоду стати туристичним і відпустовим центром України, – Рущак

Сільський голова Устя-Зеленого Монастириського району на Тернопільщині, «народноконтролівець» Зеновій Рущак планує створити в селі туристичний центр зі сплаву по Дністру й активно працює в цьому напрямку. А нещодавно маленьке Устя-Зелене отримало всі шанси стати ще й відпустовим селом, адже тут віднайшли чудотворну копію образу Белзької Божої Матері та хрест-релікварій.

«Було відомо, що ця ікона зберігалася в нашому храмі Собору Пресвятої Богородиці, але за нез’ясованих обставин зникла. Насправді вона була замальована білою фарбою, тому її не помічали. Тепер образ реставрують у Львові, але експертиза вже засвідчила, що це та сама «втрачена» святиня. Вона має велику сакральну й духовну цінність, датується сімнадцятим століттям, а ризи — вісімнадцятим. Повернуть оновлену ікону до нашої церкви 26 серпня. Тому ми готуємося до відпусту», — каже Зеновій Рущак.

Приготування, за словами Зеновія Степановича, полягають здебільшого в доброустрої села, створенні хоча б мінімальної інфраструктури для прочан, котрі прибудуть у серпні. Сільський голова запевняє: з часом Устя-Зелене має всі шанси стати одним із найвідоміших туристичних і відпустових центрів України.