Мартини, лебеді та бобри: показали, як живе дика природа серед Луцька

14 травня у Луцьку відбулася екологічна екскурсія «Чи виживе оазис дикої природи серед міста?», присвячена Всесвітньому дню птахів, що мігрують.
Організували оглядову мандрівку працівники Національного парку «Цуманська пуща». Долучився до проведення заходу керівник «Народного контролю» Волині Павло Данильчук.
У межах екскурсії небайдужі до природи лучани обійшли п’ять ставків, розташованих у заплаві річки Омелянівка (притоки Стиру), що в районах Черчиць та Кічкарівки. Більш відомі, як Кічкарівські ставки, що стали домівкою для понад 20 видів представників дикої природи. Це вдалося зафіксувати учасникам під час екскурсії.
Так, на водоймах дуже велике поселення мартинів звичайних (чайки), плавають лиски та качка-крижень з криженятами, живуть ондатри та черепаха болотяна, сидять крячки річкові, гніздяться лебедині пари та пірникози великі, літають шпаки звичайні, горобці, горлиці, ластівки сільські, сороки, вівчарики-ковалики, кропив’янка чорноголова, мешкають чапля сіра, плиска біла, курочка водяна, бугай, а також є велична боброва загата.
За словами організатора екскурсії Павла Савчука, нині на цих ставках відбувається відновлення екосистеми. Він наголошує, що необхідно, щонайменше, не втручатися.
Але з’явилася інформація, що міська влада хоче один зі ставків почистити.
Свого часу людське втручання вже нанесло шкоду природі, коли перегородили річку Омелянівку, пустили в інше річище, спускали воду та знищили низку екокоридорів між цими ставками.

«Це унікальна природа в центрі міста. Хочеться зберегти. Ось такі водні угіддя, наприклад, в Європі дуже цінуються», – сказав він.

До збереження навколишнього середовища хочуть залучити науковців.