Матківський: Хто покриває корупцію в Міноборони, має усвідомити: бійці не довірятимуть генералам-хабарникам

Через збудовані ще в часи Януковича корупційні схеми генерали в Міноборони продовжують зухвало привласнювати собі майно, яке по праву має належати воїнам АТО.

Про це 8 грудня  під час брифінгу у ВР повідомив член міжфракційного депутатського об’єднання «Народний контроль»  Богдан Матківський.

 «Мова йде про оприлюднені Рахунковою палатою факти зловживань в МО, коли генерали за держкошт отримували квартири в елітних житлових комплексах, потім переписували їх на своїх родичів, знову ставали у чергу й отримували житло повторно. Водночас рядові військовослужбовці роками не можуть дочекатися покращення житлових умов», – констатував нардеп.

Він повідомив, що за документами, які отримали депутати, генерали-махінатори і досі обіймають посади в лавах Збройних Сил.

«Я не уявляю, як український військовик може виконувати накази, які віддаються такими генералами-корупціонерами. А ще не можу зрозуміти, чому люди, які стоять за цими схемами, не усвідомлюють, що своїми діями підривають державну безпеку України», – наголосив Богдан Матківський.

Депутат заявив, що оскільки ГПУ і досі не спромоглася передати до суду жодну справу, що фігурує в звіті РП (попри те, що у звіті наведені факти зловживань, у тому числі й кількарічної давнини, – ред.) депутати «Народного контролю» просять Національне антикорупційне бюро та новообраного Антикорупційного прокурора забезпечити належне розслідування озвучених фактів зловживань.

«Ми ж зобов’язуємося забезпечити депутатський контроль задля об’єктивного розслідування. Просимо громадськість та журналістів не дати представникам правоохоронних органів і чиновникам Міноборони замовчати ці справи», – додав Богдан Матківський.

Нагадаємо, ще восени Рахункова палата передала в Антикорупційний комітет ВРУ звіт щодо фактів зловживань в Міністерстві оброни із розподіленням житла для військовослужбовців, придбаного за державний кошт. Найбільш поширені факти зловживань ­– коли житло у першу чергу отримують вищі чини МО, переписують отримані квартири на своїх родичів, і повторно стають у житлову чергу.

Також відомі факти придбання МО квартир за цінами значно вищими, аніж ринкові. У звіті Рахункової палати вказано, що збитки держави через різні корупційні схеми у цій сфері становлять понад 100 млн гривень.