Матківський вимагає запобігти техногенній катастрофі на Львівщині

У ніч на 30 вересня біля дороги, що з’єднує Трускавець і Дрогобич, що на Львівщині, утворився провал поверхні землі розміром 50 метрів у глибину і  до 200 метрів у діаметрі.

Про це член депутатської групи «Народний контроль», народний депутат Богдан Матківський заявив під час засідання Верховної Ради.

«У 2003 році уряд затвердив програму рекультивації території, яка належала ДП «Стебницький калійний завод «Полімінерал». Закриття та рекультивація стала необхідною через занепад підприємства та його неефективність. Було вирішено унеможливити провалля і екологічне лихо. Проект почали реалізувати з 2004 року, виділивши понад 160 мільйонів гривень державних коштів. Однак у 2013 році Фонд державного майна передав підприємство «Полімінерал» у приватні руки», – розповідає Матківський.

Депутат наголосив, що ініціює розслідування діяльності компанії-правонаступника та вимагає взяти питання на контроль уряду та Президента.

«Через те, що правонаступником не виконувалися майже усі роботи з реалізації «Комплексного проекту консервації рудника», сьогодні маємо техногенну екологічну катастрофу, яка загрожує безпеці та життю людей, їхнім житловим будинкам, інженерним комунікаціям. Мною вже направлено відповідні депутатські запити та звернення до Кабміну, ВРУ, Генпрокуратури та інших державних відомств. Тому закликаю всіх небайдужих осіб долучатися до вирішення даної проблеми, щоб надалі запобігти страшних наслідків цієї катастрофи», – додав Богдан Матківський.