149276601358f9cd3db1702

Меморандум – це суттєвий крок для вирішення сміттєвої проблеми, – Андрій Білоус (+фото)

Сьогодні, 21 квітня, керівництво Львова та області підписало меморандум з мерами 19 міст Львівщини про довгострокову співпрацю, що передбачає утилізацію львівського сміття упродовж двох років на полігонах ТПВ Львівської області.

Як розповів перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус, загалом полігони ТПВ на території області зможуть приймати щодня 580 тонн сміття (за офіційними даними, щодня Львів продукує 500-600 тонн сміття). Вартість угоди на два роки оцінюють у 200 млн грн, з яких 140 млн грн виділить Львівська міськрада, а ще 60 млн грн – Львівська обласна рада.

Кошти йтимуть на упорядкування та рекультивацію сміттєзвалищ, які прийматимуть відходи зі Львова, а також на розвиток інфраструктури та соціально-економічних об’єктів на територіях міст, мери яких підписали цей меморандум.

«Зараз стоїть глобальне завдання за два роки впорядкувати ситуацію з полігонами у Львівській області. Сподіваємось, що за той час на території області буде збудоване сміттєпереробне підприємство», – говорить Андрій Білоус.

За його словами, і раніше було очевидно, що потужностей обласних полігонів – цілком достатньо, аби розчистити Львів від сміття. Головне, було знайти порозуміння та відновити довіру із громадами.

«Львівська обласна рада жодного разу не була осторонь проблеми з вивозом твердих побутових відходів. Одразу після того, як сталася трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі, ми на сесії обласної ради закликали до солідарності усіх міських голів Львівщини допомогти Львову. Зараз переміг здоровий глузд. Підписання меморандуму – це суттєвий кров до вирішення сміттєвої проблеми у Львові. Це прояв солідарності міст, громад до Львова, без чого розв’язати кризу було б вкрай важко», – резюмував Андрій Білоус.

memorandum_smittia_lviv_6552

IMG_6245