Мешканці Івано-Франково заблокували підприємство

Уже понад 10 місяців громада селища Івано-Франково на Львівщині бореться із підприємством, викиди від виробництва якого спричиняють нестерпний сморід.

Пані Іванна – вихователька місцевого дитсадка хвилюється за своїх маленьких вихованців.

«Від того запаху  у дорослих у горлі перчить, то що говорити про дітей?! Ми з дітьми припиняємо прогулянки і повертаємось назад у приміщення», – додає вихователька.

Громадських слухань не було і думку людей на використання землі ніхто не питав. Саме тому підприємство громада вважає нелегальним.

«Вони беруть відходи якісь, не знаю, чи зі спирт- чи із пивзаводу, і тут його сушать. Викиди від такого виробництва мають жахливий запах, на всю околицю», –  ділиться здогадками місцевий мешканець Ігор.

У селищній раді визнають  –  проблема із підприємством є, і її слід вирішувати.

«Сесія Івано-Франкової селищної ради рекомендувала зупинити будь-яке виробництво, щоб привести в порядок техноголічний процес. І лише після цього запускати  виробництво. Станом на сьогодні керівництво підприємства повідомило, що працює у пробному режимі», – прокоментував Володимир Бродик, заступник селищного голови Івано-Франкове.

«Народний контроль» спільно із місцевими активістами  вирушили до підприємця. Його обурює бунт мешканців, який перешкоджає виробництву.

«Я, як підприємець, зареєстрований законно, маю всі потрібні документи. Мене перевірила санстанція, мене перевірила екологія, тому проблем із законом в мене немає», – запевняє він.

Поліція, у свою чергу, тримає на контролі ситуацію, щоб уникнути подальшого конфлікту.

«Із людьми в даний момент проводяться переговори про розблокування виробництва», – коментує ситуацію старший дільничний офіцер Яворівського відділку поліції Андрій Луб’як.

«Народний контроль» слідкуватиме за розвитком подій на підприємстві.