Мешканці мікрорайону «Дружба» задихаються від чорного диму з котельні

У Тернополі від початку опалювального сезону з котельні, що обслуговує 3-тю міську лікарню, йдуть чорні клуби диму. За останні декілька днів темний попіл  вкрив лавки, підвіконня у будинках, автомобілі на навколишніх вулицях: Загребельній, Волинській та Грабовського.

«Сьогодні зранку ми прокинулися від чорного «снігу»: всі підвіконня, лавки, дашки вкриті чорним попелом. Як цим дихати? Воно ж осідає не лише на підвіконня, але і в наші легені», – обурюється місцева мешканка Надія.

За словами містян, чорний дим із котельні пішов уперше. У попередні роки нічого подібного не було.

Команда «Народного контролю» навідалася у котельню. Її працівники виправдовуються: їхньої провини у проблемі немає, адже спалюють брикети, на використання яких отримали дозвіл.

Після звернення «Народного контролю» в екологічної інспекції  пообіцяли: після згоди з Києва одразу почнуть перевірку роботи котельні.

«Дозвіл на проведення перевірки можемо отримати через тиждень-два. Працівники лабораторії відберуть проби викидів, порівняють з допустимими нормами та визначать наявність чи відсутність порушень. Якщо виявимо, що підприємство працює з порушеннями, звернемо матеріали у суд», – заявив заступник начальника Державної екологічної інспекції в Тернопільській області Едуард Ференц.

Утім уже наступного дня директор котельні повідомив журналістам «Народного контролю», що підприємство виправило ситуацію.

«Чорний дим ішов через спалювання брикетів. Це альтернативне паливо, пресована тирса. Але ми відмовилися від цього палива. Ситуацію виправили налаштуванням котельного обладнання. Зараз диму нема, можете перевірити», – переконував директор ТзОВ «БІОАЛЬТЕРНАТИВА» Сергій Юров.

Справді чорний дим від котельні зник. Проте для безпеки людей «Народний контроль» і надалі вимагатиме перевірки об’єкту.