Ми маємо стати на захист свободи слова! – блог Дмитра Добродомова

«Народний контроль» закликає громадськість та свідомих політиків об’єднатися та відстояти наше право говорити правду. Канал Савіка Шустера «3s tv» має відновити мовлення.

Минулий рік можна визначити, як рік знищення свободи слова в Україні. Саме у 2016 почалося переслідування Савіка Шустера. Цього тижня телеканал «3s tv» остаточно припинив своє мовлення.

«Мені може не подобатися те, що відбувається на програмі. Але я віддам життя за те, щоб вона була», – вже легендарна фраза тоді ще кандидата в президенти України Петра Порошенка залишилася лише гарним лозунгом.

Згідно з доповіддю міжнародної правозахисної організації Freedom House статус України в розділі «Свобода слова» охарактеризований як «частково вільна». І це після трьох років перемоги Революції Гідності. Проте тенденції не втішні, і яскравим прикладом  цензури, яку накладає Банкова на вільнодумство в країні, є закриття телеканалу Савіка Шустера «3s tv», який цього тижня остаточно припинив своє мовлення.

Порошенко панічно боїться правди, а ще більше боїться, коли цю правду доносять до людей. Тому в квітні 2016 року почалося переслідування Савіка Шустера, а саме скандал щодо анулювання його дозволу на працю. Саме тоді разом із громадськістю та принциповими журналістами ми змогли відстояти право на свободу слова, і Савік отримав законний дозвіл на роботу. Проте минуло вже два місяці як «3s tv» не працює.

Президент, який виступає гарантом свободи слова в країні, мав би зробити все, тим більше він це обіцяв, аби такі майданчики мали право на безперешкодне існування.

Але Банкова продовжила системну роботу з винищення правди. За останні три роки в українському медіапросторі почали зникати вільні майданчики, де можна висловити власну думку. Кількість телеканалів, які готові показувати в ефірі політиків та активістів, які говорять про корупційні схеми та «договорняки» у вищих ешелонах влади можна перерахувати на пальцях однієї руки. А списки неугодних Банковій, про існування яких ми б мали забути після режиму Януковича, знову з’явилися у медіасфері.

Диктатура починається зі знищення свободи слова! І наша країна знову на цьому шляху.

Хочу вас запевнити, що це лише початок, і режим лише починає набирати обертів. Так, правда в дефіциті, але ми продовжуємо стояти на своєму, ми продовжуємо боротися за неї, боротися за свободу слова, боротися за майбутнє. Ми маємо об’єднатися, і зараз наша першочергова ціль проста – нам потрібно відновити роботу телеканалу Шустера «3s tv»! Адже цей майданчик завжди був індикатором свободи слова в Україні.

У рядах нашої партії «Народний контроль» чимало журналістів, і ми розуміємо, що таке цензура, адже саме боротьба з режимом Януковича нас об’єднала. І тепер ми знову маємо об’єднатися в боротьбі за відновлення діяльності телеканалу Савіка.

Коли забороняють говорити правду – ми будемо про неї кричати!

Боротьба триває!