Ми маємо врятувати профтехосвіту, якісно її реформувавши, – Добродомов

«Народний контроль» наполягає на повному державному фінансуванні професійної технічної освіти.

Про це лідер партії «Народний контроль», народний депутат Дмитро Добродомов заявив під час зустрічі з колективом Вищого художнього професійного училища №3 під час робочої поїздки до Івано-Франківська.

«Ще у 2016 році «Народний контроль» зареєстрував у Верховній Раді комплексний законопроект «Про професійну освіту в Україні». Ми пропонуємо запровадити механізм «приватного замовлення» від підприємств на навчання студентів та дозволити ПТУ брати цільові кредити для поновлення матеріально-технічної бази. Ми багато працювали з експертами, зараз цей законопроект на громадському обговоренні. Ми провели роботу зі спікером ради, аби на травень вийти на ухвалення цього закону. Також він дозволить студентам отримати перше робоче місце ще під час навчання», – пояснив нардеп.

Добродомов додав, що ініціатива «Народного контролю» зможе збільшити стипендії учням та зарплати викладачам.

«По-перше, ми закликаємо підняти стипендії до половини мінімальної зарплати. Щодо цього питання ми додатково подамо поправки до держбюджету, аби підняти дітям стипендії. Адже це несправедливо, що в окремих випадках учні ПТУ не отримують навіть 500 гривень. А часто це діти з малозабезпечених сімей. Тому ми хочемо зрівняти їхні стипендії зі стипендіями студентів вишів. Також, пропонуємо встановити контрактну форму працевлаштування і погодинну оплату праці для викладачів. Це дозволить утримувати кваліфікований кадровий склад викладачів та виплачувати їм справедливі зарплати», – констатував він.