Ми маємо зберегти ПТУ, якісно їх реформувавши, – Добродомов

«Народний контроль» наполягає на повному державному фінансуванні профтехосвіти.

Про це лідер партії «Народний контроль», народний депутат Дмитро Добродомов заявив на зустрічі з учнями та викладачами міжрегіонального вищого ПТУ під час робочої поїздки до Вінниці.

««Народний контроль» зареєстрував у ВРУ комплексний законопроект «Про професійну освіту в Україні» (№ 5160), яким пропонуємо запровадити механізм «приватного замовлення» від підприємств на навчання студентів та дозволити ПТУ брати цільові кредити для поновлення матеріально-технічної бази. Ухвалення цього закону дозволить збільшити можливості фінансування. Окрім того, студенти зможуть отримати перше робоче місце ще під час навчання», – пояснив нардеп.

Добродомов додав, що ініціатива «Народного контролю» зможе збільшити стипендії учням та зарплати викладачам.

«По-перше, ми закликаємо підняти стипендії до половини мінімальної зарплати. Щодо цього питання ми додатково подамо поправки до держбюджету, аби підняти для дітей стипендії. Адже це несправедливо, що в окремих випадках учні ПТУ не отримують навіть 500 гривень. А часто, це діти із малозабезпечених сімей. Тому ми хочемо зрівняти їхні стипендії зі стипендіями студентів вишів. Також, пропонуємо встановити контрактну форму працевлаштування і погодинну оплату праці для викладачів. Це дозволить утримувати кваліфікований кадровий склад викладачів та виплачувати їм справедливі зарплати», – констатував він.