Ми заручилися підтримкою міжнародної спільноти у боротьбі проти будівництва ГЕС на Дністрі, – Гергелюк

Очільник «Народного контролю» Франківщини Володимир Гергелюк переймає досвід роботи в Європейському парламенті у Брюсселі. У межах візиту пан Володимир має можливість спілкуватися з депутатами європейських інституцій від різних політичних партій; потрапити на засідання комітетів Європарламенту під час розгляду питань світового значення; встановити контакти серед представників Європейських інституцій; відвідати різні конференції та поспілкуватися з доповідачами.

«Цього тижня маю зустрічі в Європейському парламенті та Євроінституціях у Брюсселі. Працюю з європейськими парламентарями щодо проблем, які стосуються Прикарпаття. Сьогодні заручився підтримкою співзасновника Партії зелених Німеччини пана Frank Schwalba-Hoth щодо спротиву будівництву ГЕС на р. Дністер. Наш уряд тимчасово відступив, але я переконаний, що підтримка з боку європейських партнерів дуже необхідна. Я передав колективне звернення ГО «НАШ ЗАХІД», ГО «Поступовий гурт франківців», ГО «Стимул», ГО «Народний контроль Прикарпаття» та ін. щодо підтримки нашого спротиву Партією Зелених Німеччини, яка потужно представлена в Європарламенті. Також познайомився з головним редактором одного з найвпливовіших медіа видань Євросоюзу «New Europe» Alexandros Koronakis. Ми домовилися про інформаційну підтримку проти будівництва ГЕС на р. Дністер та всебічне висвітлення цієї проблеми на медіа ресурсі «New Europe».
Наша перемога щодо призупинення будівництва ГЕС зумовлена спільними злагодженими діями. Моя позиція полягає в тому, щоб пильно відстежувати кроки «Укргідроенерго» в напрямку будівництва ГЕС та жорстко на них реагувати», – ділиться враження Гергелюк.

Нагадаємо, 4-5 квітня 2019 року на засіданні українсько-молдовської Комісії зі сталого використання і охорони басейну Дністра представником ПрАТ «Укргідроенерго» було оприлюднено рішення про призупинення будь-яких дій пов’язаних з ініціюванням проектів будівництва каскаду ГЕС у верхів’ях Дністра до проведення стратегічної екологічної оцінки «Схеми комплексного використання гідроенергетичних ресурсів України».
Проте громадські активісти зазначають, що рішення має тимчасовий характер. Адже досі попри значний спротив громадськості з Програми розвитку гідроенергетики на період до 2026 року не вилучений пункт про будівництво каскаду Верхньодністровських ГЕС.