Ми завершили передачу «сміттєвих» повноважень зі Львова на область, – Білоус

Ухваленням Львівською облрадою «Програми заходів для налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами у м. Львові на 2017-2019 роки» завершилася процедура передачі повноважень з вивозу сміття зі Львова на обласний рівень.

За словами першого заступника голови ЛОР Андрія Білоуса, ця Програма – механізм, який дозволяє приймати кошти в обласний бюджет та витрачати їх.

«За Програмою, кошти йтимуть на три речі. Це компенсація перевізникам за перевезення сміття на полігони Львівщини та за межі нашої області,  реалізація меморандуму, укладеного у квітні, за яким ЛМР бере зобов’язання щорічно виплачувати 70 млн грн, а ЛОР – 30 млн  на потреби міст, які приймають сміття зі Львова, та на рекультивацію їхніх полігонів. Третій напрямок видатків – компенсація громадам, на територіях яких були виявлені нелегальні звалища львівського сміття», – пояснив Білоус.

Також він зазначив, що важко сказати, про яку суму грошей ідеться, адже наразі завершується лише перший етап вирішення сміттєвої кризи – забезпечення вивозу сміття  з міста в аварійному порядку.

«Сподіваюся, на днях перейдемо до другого етапу – укладання довгострокових угод про утилізацію сміття на різних полігонах. Коли повністю забезпечимо всіх перевізників можливістю розміщати сміття, завершиться другий етап. А на третьому візьмемося за стратегічні речі. Зокрема, реалізацію будівництво сміттєпереробного підприємства – одного чи кількох – на території Львівщини», – додав Білоус.

Окрім того, за його прогнозом,  у вересні-жовтні вдасться затвердити й обласну програму поводження із ТПВ на території Львівщини, «невід’ємною частиною якої буде прийнята львівська програма та будівництво сміттєпереробного заводу».