Міський голова Дрогобича Тарас Кучма прозвітував про свою діяльність у 2016 році

У четвер, 2 лютого, у Мармуровій залі Ратуші відбувся звіт діяльності міського голови Дрогобича за 2016 рік.

Розпочавши свій виступ, Тарас Кучма наголосив, що обрав для звіту Мармурову залу, адже у ній встановлені веб-камери, що забезпечать громадянам можливість переглянути звіт он-лайн. Додамо, що Мармурова зала вміщає до 200 осіб. Зала Народного дому – близько 500. Громада міста Дрогобича та Стебника загалом налічує близько 90 000 осіб.

Спочатку Тарас Кучма відзначив, що задекларовані ним прозорість та відкритість стали реальністю. Для цього було докорінно оновлено сайт міської ради, який став за своєю наповненістю Інтернет-порталом усього міста. Окрім того, впроваджено електронні сервіси, які забезпечують комунікацію громади з владою: електронні петиції громадян, звернення, запис на прийом до посадовця, «Відкрите місто», «Відкрита реклама», «Edupay», «E-data», «007» та інші, які розміщено у розділі «Е-сервіси».

«Відкритості наших дій також сприяє проведення прямих трансляцій та відеозаписів засідань сесій і виконкомів та інших нарад і зустрічей, які відбуваються у стінах Ратуші. Все це можливо переглянути на порталі ради та у соціальних мережах», — додав Тарас Кучма.

Перевагою для містян стало відкриття у Дрогобичі Центру надання адміністративних послуг, який нині надає 75 видів послуг. Щодня до ЦНАПу звертаються близько 200-300 осіб. Віднедавна ЦНАП Дрогобича розпочав надавати електронні послуги, якими можуть користуватися жителі інших міст України. Усі кошти за надані послуги скеровуються до міського бюджету.

Щодо економіки, то за 2016 рік було суттєво збільшено надходження до міського бюджету з оренди землі та комунального майна. Від плати за землю у 2016 році надійшло 29898,9 тис. гривень, що майже на 12 млн більше, ніж за попередній рік. Ще майже 3291,9 тис. грн – з оренди нерухомого комунального майна. У 2015 цей показник становив не повних 500 тис. гривень. Від податків та зборів надходження становили 185,7 млн гривень. Це на 59 млн грн більше, аніж у 2015 році. Загалом у 2016 році, включно з державною субвенцією, усі надходження становили 593,8 млн грн, що на 120 млн грн більше, аніж у 2015 році.

Вдалося провести низку капітальних та часткових ремонтів вулиць внутрішньоквартальних та прибудинкових територій міста, ремонти у багатоповерхових будинках. Відремонтовано частину вулиць П. Орлика, Бориславської, В. Великого, Є. Коновальця, М. Грушевського. Загальна сума виділених коштів на ремонти становила 12651,3 тис. грн.  З нагоди відзначення 160-річчя від Дня народження Івана Франка було проведено реконструкцію Народного дому імені Івана Франка.

Завдяки залученню близько 2 млн грн з ДФРР відбулася реконструкція аераційної системи на очисних спорудах КП «Дрогобичводоканал».

З основних проектів, то  у 2016 році вдалося відремонтувати приміщення великого плавального басейну ДЮСШ ім. І. Боберського, нового корпусу – довгобуду ЗОШ №5, розпочато впровадження проекту «Розумне місто», створено «Громадський бюджет», який сприятиме громаді активно долучатися до управління містом.

Проведено термомодернізацію 29 об’єктів освіти та 9 ОСББ.

Розповідаючи про розпочаті реформи, Тарас Кучма виокремив зміни, які відбулися у сфері громадських перевезень.

«Сьогодні громада міста має пріоритет у визначенні оптимальних та аргументованих тарифів на проїзд у громадському транспорті міста», – наголосив Тарас Кучма.

«Безумовно, не все перелічено чи озвучено. Але впевнено можна сказати, що Дрогобич почав оживати. Тут проживають надзвичайно добрі люди, які часто подають конструктивні пропозиції та підказки. Розпочавши зміни, ми наштовхнулися на чимало «підводних каменів», але щодня впевнено долаємо ці проблеми. Часто чуємо критику, інколи вона буває безпідставною, часто звучать слова подяки, але, загалом, ми розуміємо, що не критикують тільки того, хто нічого не робить. Я гордий з того, що маю честь прислужитися цьому місту у його багатотисячній громаді», – резюмував свій виступ Тарас Кучма.

На звіті Тараса Кучми був присутній народний депутат Богдан Матківський, який відзначив, що завдяки інформаційній роботі та оновленому порталу ради, про діяльність міського голови та структурних підрозділів ради дізнаються не тільки дрогобичани, а мешканці інших міста, зокрема Києва.

Участь у звіті міського голови взяло близько 250 осіб. Понад 1000 осіб переглянули звіт в режимі он-лайн.