Міський голова має бути самостійним політиком, – Данильчук

Яким має бути міський голова, щоб Луцьк розвивався? Про це дискутували під час презентації проекту «Школа мерів» сьогодні, 2 липня.

У заході взяв участь керівник «Народного контролю» Волині, депутат міської ради Павло Данильчук.

За словами обранця громади, через відсутність Луцького міського голови гальмується розвиток міста, бо немає відповідальної особи за прийняття рішень.

Тож, на думку депутата, міський голова має бути відповідальним політиком, мати власне бачення та думку, відповідати перед громадою особисто за те, під чим він ставить підпис. Також мер має бути доступним та публічним – не закриватися у кабінеті і обмежуватися щотижневим прийомом громадян та показовими поїдками по дворах, де відбулися ремонти.

Павло Данильчук зазначив, що хоча місцеве самоврядування стало більш самостійним, втім, не змінилися підходи, зокрема в освоєнні коштів і взагалі у стратегії розвитку. До прикладу, він назвав міських голів на Волині – Нововолинського та Володимира-волинського, які на посаді приблизно 20 років. За словами Данильчука, у таких мерів не може бути ніякого стратегічного мислення.