Дивує вибірковість міського голови у залученні голів ОСББ, – Шелеп

Міський голова Луцька відхилив ініціативу «Народного контролю» включити у дорадчий орган міськради голову ОСББ

Так, ще 23 травня Павло Данильчук від імені депутатської фракції «Народний контроль» звернувся до міського голови Луцька Миколи Романюка із пропозицією включити у склад комісії з вивчення проблемних питань діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків  голову правління ОСББ «Карпенка-Карого, 9» Валерія Корпача.

Валерій Корпач уже тривалий час займається тематикою реформування сфери ЖКГ та досягнув хороших результатів в управлінні своїм будинком. Також він є одним із ініціаторів створення у місті Луцьку Громадського об’єднання голів правлінь ОСББ. Крім того, у громадській приймальні «Народного контролю» Валерій Корпач щочетверга надає консультації для всіх охочих лучан щодо питань створення та діяльності ОСББ.

Однак, як  стало відомо із відповіді міськради, чиновники не зацікавлені, щоб активні громадяни брали участь у роботі таких комісій. Микола Романюк повідомив, що вважає недоцільним вносити зміни в персональний склад комісії, бо це, нібито, може порушити права інших голів правлінь ОСББ. Але чому ж тоді у складі комісії є інші два голови ОСББ Григорій Давидюк і Юлія Сабатюк, він не пояснив.

Дивує вибірковість Миколи Романюка і щодо залучення представників депутатського корпусу до роботи в такого роду дорадчих органах. Адже в складі комісії є депутати від двох фракцій, то чому свого представника не має права делегувати фракція «Народного контролю», яка теж цікавиться цим питанням.

«Такого типу відповіді чиновників свідчать, що вони родом із «совка». Замість залучати активних громадян до вирішення проблем міста, влада навпаки їх сторониться. Валерій Корпач неодноразово на публічних заходах критично оцінював роботу чиновників та на конкретних прикладах показував їхню бездіяльність. Мабуть, саме це і стало причиною, чому чиновники не захотіли долучати його до участі у роботі цього консультативно-дорадчого органу», – прокоментував ситуацію керівник виконкому «Народного контролю» Михайло Шелеп.

На його думку, треба переглянути принципи роботи таких спеціалізованих дорадчих органів.

«Склад таких консультативно-дорадчих органів формується не публічно, на основі пропозицій чиновників. Їхня діяльність теж закрита, про засідання нікого не повідомляють. І наостанок, будь-які ініціативи про участь в роботі таких органів просто відхиляються. То яким чином активні лучани можуть вносити свої пропозиції та впливати на діяльність посадовців міськради?», – заявив Шелеп.

zajava