Мистецтво у руїнах: що не поділили керівники будівельного департаменту

Нині культурна інтелігенція черкасців не надто розбещена мистецтвом, ані театральним, ані музичним. Адже театр згорів у 2015. Відтоді минуло два роки. Актори погорілого театру у прямому сенсі ходять по сусідах. Для спектаклів театралів прихистила філармонія. Люди мистецтва порозумілися. Втім ділити сцену служителям доведеться не довго. Точніше, і цієї сцени незабаром може не стати.

Останній раз філармонію ремонтували у 2004 році. Нині у будівлі не привітно і навіть небезпечно, бідкається директор філармонії. Місцями на території попередження «Обережно, бо щось упаде на голову!».

ФОТО_2

Юрій Федоряка, директор філармонії

«Ми бачимо сьогодні тріщини, штукатурка відвалюється. Це є сьогодні велика проблема. Вона може принести шкоду як працівникам, так і відвідувачам. Саме тому от стрічка і висить», – каже директор філармонії Юрій Федоряка.

Обласна адміністрація начебто  і пішла назустріч митцям. Філармонію обіцяють відремонтувати .

Олександр Мельниченко, заступник директора департаменту капітального будівництва Черкаської ОДА

Олександр Мельниченко, заступник директора департаменту капітального будівництва Черкаської ОДА

«Є питання, які потребують негайного вирішення. Перше питання – це підсилення несущих конструкцій, які не підсилені довгий час і перебувають  в аварійному стані. Філармонія не введена в експлуатацію, цього достатньо», – зазначив заступник директора департаменту капітального будівництва Черкаської ОДА Олександр Мельниченко.

Втім обіцяного, як кажуть, три роки чекають. У 2015 на ремонт будівлі виділяють 10 мільйонів гривень. Тоді конкурс виграє компанія «Сфера- пласт». Нарікань на той час на роботу фірми не було. Артисти сподівались, що незабаром оновлена філармонія тішитиме їх свіжістю та комфортом. Аж ні! Минуло 2 роки, а кінця не видно, бо гроші закінчились. 10 мільйонів витрачених на ремонт начебто не вистачило на підключення системи кондиціонування.

Виявляється, що зі «Сфера-пласт» це не вперше! Кажуть, що взявшись за ремонт Шевченківського національного заповідника, компанія також не виконала обіцянок і покинула об’єкт.

Мар’ян Піняк, генеральний директор Шевченківського національного заповідника

Мар’ян Піняк, генеральний директор Шевченківського національного заповідника

«Роботою ми, звичайно, не задоволені. Якість робіт по території нижнього парку викликає дуже багато запитань. На сьогодні цей об’єкт є незавершене будівництво. Із 20 світильників уже 5 висять просто на проводах.  Повернусь до того, що якість робіт дуже і дуже погана», – каже генеральний директор Шевченківського національного заповідника Мар’ян Піняк.

Журналісти «Народного контролю» з’ясували, що воно за сумнівна «Сфера-пласт» та чому так підводить своїх клієнтів?

Наприкінці 2011 мало відома компанія вривається на ринок, виграючи конкурс Департаменту капітального будівництва Черкаської облдержадміністрації на понад 30 мільйонів. Компанію «Сфера-пласт» пов’язують із одіозним екс-губернатором Черкас Сергієм Тулубом. Усього від Черкаського Головного управління капітального будівництва вона отримує замовлень на майже 67 мільйонів гривень.

Не зважаючи на негаразди попередників, чиновники нарешті вирішують таки довести справу із філармонією до кінця. І знову оголошують тендер! «Сфера- пласт» також бере у ньому участь. Її цінова пропозиція виявляється найнижчою.

Однак попри найнижчу ціну, пропозицію підприємства-двійочника відхиляють начебто через ненадані потрібні документи. Втім більшості зрозуміло, свою роль відіграла зіпсована репутація. Адже не виключено, що під кінець ремонту гроші знову раптово закінчаться. І тоді найвигідніша тендерна пропозиція стане чи не найдорожчою.

Керівники «Сфера- пласт» з таким рішенням не погоджуються, кажуть, що у адміністрації до них ставляться упереджено. Компанія подає скаргу до антимонопольного комітету, мовляв  процедура відбувалась з порушеннями. У монопольному комітеті скаргу відхилили. Присутні на тендері активісти також засвідчують, процедура відбулася без жодних порушень.  Отож, виграла тендер київська фірма «Моноліт Сталь».

Здавалось би, все. Тендер відбувся, проблема вирішена. Аж ні, проблеми тільки починаються. Переможець не може приступити до роботи, бо чиновники ставлять  палки у колеса, скаржиться представник компанії-переможця. Фірма навіть готова почати ремонт за власний кошт, поки чиновники вирішать фінансові питання.

Таке зволікання схоже для того, аби визнати тендер таким, що проведений з порушеннями. Тоді його потрібно було б скасовувати та проводити новий.

І тоді у «Сфера-пласт» шанси з’явилися б знову? Чи не цього добивається начальник департаменту? Втім власник «Сфера-пласт» переконує, сам не розуміє, що відбувається та чому їх так жорстоко викинули із конкурсу.

Пан Ситнік не на камеру нарікає, вони стали заручниками конфлікту інтересів чиновників.

Заручниками чи причиною? Адже тим часом заступник директора департаменту капітального будівництва Олександр Мельниченко іде  проти волі  свого начальства і  нарешті таки укладає угоду з переможцем тендеру, адже теж має право підпису.

Сподіваємося, ця історія не крапка, а лише початок тих гарних справ, в результаті яких відремонтують і філармонію,  і театр , і жоден чиновник не посміє заробляти на цьому та лобіювати власні інтереси.