«Мораторій на російськомовну «культуру» має бути не лише на обласному, а й на державному рівні», – Ковч

Фракція «Народний контроль» у Львівській обласній раді підтримала рішення про впровадження мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівщини, яке розглядали сьогодні, 18 вересня, під час сесії ЛОР.
Зокрема, у рішенні йдеться, що мораторій потрібен для «уникнення ескалації напруги в суспільстві та недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі; задля захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора та подолання наслідків тривалої мовної русифікації».

«Це рішення не просто на часі – його потрібно було ухвалити давно. До того ж, на державному рівні. Тож сподіваємося, що приклад Львівщини врешті підтримають й інші області. Я з колегами із ЛОР уже неодноразово їздив на схід. Зокрема, на Луганщину. Ми передаємо у місцеві школи та бібліотеки україномовну літературу. Бо це вагомий елемент інформаційної війни за свідомість людей, за їхні настрої. Але, водночас, у Львові, в області на публічному рівні мова країни-агресора – заледве не норма. Цьому час покласти край, і цю проблему не можна недооцінювати», – прокоментував керівник фракції «Народний контроль», голова постійної комісії з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, свободи слова та антикорупційної політики Андрій Ковч.