Муніципалка Сиротинська: благоустрій без блага

Вони це називають благоустроєм! Демонтаж мафів чи, як в народі кажуть, кіосків або черепашок в Україні останнім часом став популярним. Так міська влада наводить порядок там, де начебто ці мафи заважають або є незаконними.

У Луцьку мерія теж взялася за наведення благоустрою. І тут себе «на коні» відчула муніципальна поліція, працівники якої часто ігнорують усі моральні та етичні норми. Муніципали себе відчули «царями та царицями», іноді поводячи себе вкрай нахабно.

Нічні метелики міської ради

Не минуло і дня як Олександр повернувся додому із зони АТО, а там біда. Чоловік не встиг ще й форму зняти, як до нього зателефонували сусіди і повідомили, що невідомі особи в цивільному одязі заламують руки матері і ріжуть замки на гаражі. На телефонні дзвінки сина мати не відповідала – їй не давали можливості говорити. У відповідь син почув лише крик.«Я тільки почув крик і поспішив на допомогу».

Приїхав і вжахнувся. На місці їхнього колишнього гаража тепер працює евакуатор. Гараж демонтують, а ледь жива мати намагається зарадити цьому.

Лучанка Валентина Павлівна.

Лучанка Валентина Павлівна.

«Син поки приїхав, то мені стало погано, і люди мене «відходжували», – розповідає лучанка Валентина Павлівна. «Хтось викликав швидку. Там гіпертонічний криз був, але найгірше почалася згодом – «травля» мене і моєї сім’ї. Цей гараж – це моя особиста власність. Якщо кожен чиновник міської ради з приходом нового мера буде встановлювати свої правила, то нікому не гарантовано, що одного прекрасного дня в нас не заберуть підвал».

Жінку порятували, а от її гараж – уже ні. Його прибрали без попередження. Валентина Павлівна навіть речі не встигла забрати. Олександр почав з’ясовувати, хто ж так зухвало повівся з його матірю та майном, і дізнався, що демонтажем гаража керувала особисто начальниця муніципальної поліції Луцька Юлія Сиротинська.

«Підійшла до мене жінка представилася Сиротинською, керівником муніципальної поліції, – розповідає Олександр. Сказала, що в неї є дозвіл на демонтаж цього гаражу. Але на моє прохання продемонструвати даний дозвіл – відмовила».

Налякана власниця гаража та її син ніяк не могли зрозуміти, чому ж хоча б не попередили про заплановану акцію. На що їм головна муніципалка відповіла, що була публікація на якомусь інтернет-ресурсі. Олександр показував документи на гараж, але пані Сиротинська не реагувала на це. Втім не дивно, адже про одіозну муніципалку пані Сиротинську та про її жорсткі методи лучани чули вже чимало. А схожа ситуація трапилася і в іншому районі Луцька.

Неоголошена війна.

Підприємиця пані Зоя торгувала там в кіоску багато років, однак торік залишилася без заробітків. Жінка каже, що навіть до мера ходила скаржитись. Однак для муніципалів слова міського голови – це не аргумент. Вони так само без попередження демонтували її кіоск.

«Ми просили – дайте ми винесемо речі, там продукти, – розповідає пані Зоя. – Але холодильники вже були повантажені, морозильна камера відключена. Коли ми почали виносити речі, то вони почали піднімати нас краном. Ми повискакували з кіоска, закрили його на ключ, і вона погрузила його на машину. Демонтажем знову ж керувала головна муніципалка і не пред’явила жодних документів».

Фото 2 – демонтаж гаража.

А пенсіонери на вулиці Гірній скаржаться, що з ними пані Сиротинська вчинила й зовсім непорядно. Вона покликала людей в департамент нібито, щоб встановити власників гаражів, а насправді, щоб виписати усім штрафи. Люди не розуміють, за що їх оштрафували. Адже дозвіл на встановлення гаражів вони свого часу отримали від керівника військової частини, яка тут розташовувалася раніше. А після накладених штрафів розпочався демонтаж гаражів під керівництвом тої ж головної муніципалки Сиротинської.

Однак юристи стверджують, що міськвиконком взагалі не має давати розпорядження муніципальній поліції демонтувати об’єкти приватної власності, в даному випадку гаражі та кіоски, адже це прерогатива суду.

«Луцька міська рада чи муніципальна поліція повинна була звернутися до суду? щоб звільнити територію чи знести самовільну споруду, – пояснює адвокат Віталій Шестерня. – І нехай би суд? заслухавши дві сторони? поставив крапку. А то виявилося, що муніципальна поліція діяла на власний розсуд».

За словами адвоката? в усіх названих випадках відбулося пряме порушення приватного права власності муніципалами. Але чи відповість хтось за це – невідомо. Адже, виявляється, головна муніципалка почувається геть безкарною.

Хто вона королева демонтажу?

Хто вона, скандальна начальниця департаменту муніципальної поліції луцької міської ради Юлія Сиротинська? З 2008-го до 2015 обіймає посаду юриста управління із розвитку підприємництва та реклами, а потім її кар’єра стрімко йде вгору. У місяці році Сиротинську призначають заступником начальника відділу муніципальної дружини, а вже за три місяці – у місяць рік. вона його очолює. У вересні того ж року стає директором департаменту муніципальної поліції.

Фото 3 – Сиротинська

Люди обурюються: мовляв, Сиротинська поводиться так, немов відчуває чиюсь могутню підтримку та повну безкарність. Попри скарги мерію чиновниця влаштовує. У будь-якому разі – на словах. У мерії навіть нікого не обурює, що, взявши оплачувану відпустку начебто для навчання, пані Сиротинська замість Львівського інституту державного управління опинилася аж у Європі. Надто демонструючи свою подорож у соцмережах: Берлін, Прага, Краків.

«В той час як вона мала здавати сесію, вона перебувала і відпочивала за кордоном: Польща, Чехія, Німеччина, – розповідає Павло Данильчук, депутат Луцької міської ради від «Народного контролю». – Відповідно я як депутат звернувся в управління кадрової роботи, взяв розпорядження. І подав відповідний запит на сесію міськради, який був підтримано депутатами. Це всіх обурило».

Однак керівництво чиновниці не побачило в цьому нічого поганого, тож і покарало чиновницю …відстроченням у присвоєнні рангу.

«За цим фактом було проведено службове розслідування і, на жаль, цей факт підтвердився, – пояснює перший заступник міського голови Тарас Яковлев. – Під час учбової відпустки людина ця, скажімо так, займалася не навчанням. Так звісно це є дуже нехороший факт. І на підставі цього розслідування вона повернула кошти, які їй були надані за учбову відпустку. Ми відстрочили їй ранг, але для інших санкцій ми не маємо законних підстав, і я вважаю, що це недоцільно».

Офіційна зарплатня начальника управління департаменту муніципальної поліції близько 6 тисяч. На такі заробітки не пошикуєш не те, що в Європі, навіть в Україні. У 2015 пані Сиротинська задекларувала загальну суму доході на 66885 гривень. На такі гроші навряд чи можна собі дозволити поїздки Європою.

І навіть якщо чиновниця не їла б і не пила, то все одно її зарплатні не вистачило б і на четверту частину того автомобіля, який у неї нещодавно з’явився. Аби надто цікаві журналісти заспокоїлися, у соцмережах вона написала, що авто марки Хюндай їй подарували.

ФОТО 4 – авто Хюндай

Щоб з’ясувати родинні джерела прибутку нам довелося записатися до начальника департаменту на особистий прийом. Втім, із журналістами пані Сиротинська спілкуватися не збиралася.

– Можна з вами поспілкуватися? – запитує журналіст.

– Якщо особисто без камери – так, якщо на інтерв’ю – я нікому інтерв’ю не даю.

Лідер «Народного контролю» Волині Павло Данильчук у діях чиновниці бачить корупційні порушення, тому написав заяву до поліції про вчинення Юлією Сиротинською корупційного правопорушення .

У відповідь працівники поліції повідомили, що відкрили кримінальне провадження за статтею Кримінального кодексу «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Поки триває слідство.