Мусій: Для вугільної галузі в бюджет потрібно закласти щонайменше 4,4 млрд гривень

Народний депутат України, керівник міжфракційного депутатського об’єднання «Захистимо вугільну галузь», член політради партії «Громадський рух «Народний контроль» Олег Мусій скерував депутатське звернення Прем’єр-міністру України Арсенію Яценюку та Міністру фінансів України Наталії  Яресько щодо необхідності підтримки пропозиції профспілки працівників вугільної промисловості при формуванні проектних показників державного бюджету України.

Це звернення стало реакцією на прохання шахтарів. До народного депутата звернулася Дзержинська територіальна профспілкова організація за дорученням трудових колективів шахт ДП «Дзержинсквугілля».

Шахтарі стверджують, виключення з держбюджету на 2015 рік державної підтримки на собівартість вугільної продукції призвело до несвоєчасної та не в повному обсязі виплати заробітної плати, відсутності коштів на придбання матеріалів та обладнання, до скорочення робочих місць. Такий стан ставить під загрозу життєдіяльність вугільних підприємств і може призвести до катастрофічних наслідків, позбавити працівників засобів для існування та забезпечення родин. Колективи шахт просять підтримати пропозицію вугільної профспілки, узгоджену з профільним міністерством та звернутись з відповідною вимогою до керівника Уряду.

Олег Мусій попросив Прем’єра невідкладно розглянути зазначене питання та підтримати проектні показники державного бюджету на 2016 рік: «Державна підтримка вуглевидобувних підприємств на часткове покриття витрат за собівартістю готової продукції» у обсязі 2 492 300, 0 тис. грн. та «Державна підтримка будівництва вугле- та торфопереробних підприємств, технічне переоснащення» у обсязі 1 911 724,1 тис. гривень.

musij_zvmusij_zv1