Мусій: ГПУ і МВС мають негайно вжити заходи, щоб припинити знищення Чернечого лісу

Народні депутати України, лідер і член політради партії «Громадський рух «Народний контроль» Дмитро Добродомов і Олег Мусій разом із групою парламентарів звернулися із запитом до Генпрокурора Віктор Шокіна і Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова із вимогою вжити заходи, щоб зупинити будівельні роботи і незаконну вирубку у Чернечому лісі у межах Ходосівської і Лісниківської сільрад Києво-Святошинського району на Київщині.

 Відповідний запит, який є реакцією на колективне звернення громади Лісників і Ходосіївки, сьогодні, 17 липня, було оголошено під час засідання ВРУ.

Між селами Ходосівка та Лісники знаходиться лісовий масив, який раніше був у розпорядженні  Боярської лісової дослідницької станції. Втім після 2006 року через певні і відверто незаконні маніпуляції керівництва Національного аграрного університету, його вилучили із користування дослідницької станції для створення заказника «Чернечий ліс». Фактично масив передали садово-городньому товариству «Горобина» із подальшою забудовою частини лісу приватними будинками.

Директор Боярської лісової дослідницької станції Капрук А.І. звернувся до правоохоронних органів з приводу того, що в межах адміністративного округу Ходосівської сільської ради в 158 кварталі одинадцятьма невідомими особами  проводиться незаконна вирубка. У квітні у  Києво-Святошинський райвідділку було відкрите кримінальне провадження  за статтею 356 ККУ  – самоправство.

Утім, на думку народних депутатів,  розслідування справи проводиться не належним чином. Ліс продовжують вирубувати попри численні звернення людей у правоохоронні органи.

 Зокрема, ще у травні мешканці сіл Лісники та Ходосівка зверталися з колективними заявами до в.о. прокурора Київської області Грабець І.Н., начальника Києво-Святошинського РВ ГУ МВС України в Київській області Кошмана В. М. через незаконне знищення лісу.  У червні аналогічну колективну заяву направили голові Київської ОДА Шандра В.М.  Були колективні заяви і Генрокурору і  Міністру внутрішніх справ. Люди наголошували, що у заповідному багатовіковому лісі проводяться роботи з облаштування земельних ділянок для будівництва. Задля цього невідомі особи масово вирубують ліс, а територію обговорили парканом.

На виклики селян упродовж травня-липня 2015 року на місце вирубки чотири рази виїжджали  співробітники міліції,  брали пояснення у осіб, але на цьому робота правоохоронців закінчувалася. Щойно вони покидали ліс, вирубка відновлювалася. Відтак народні депутати вимагають ГПК і МВС негайно покласти край цій ситуації.

 Аналогічне депутатське звернення скероване до Президента України.

 Нагадаємо, що у суботу, 18 липня, у селі Лісники відбудеться акція протесту проти знищення Чернечого лісу, який вважається одним із найдавніших в Україні.

6 z _1

6 z _2

7 z_1

7 z_2