Мусій: Посади головних лікарів хочуть знищити, натомість поставити якихось ефемерних медиків а-ля Супрун

Те, що зараз відбувається, це не медреформа, а її імітація.
Про це під час візиту до обласної лікарні у Кропивницькому заявив Олег Мусій, член політради «Народний контроль», заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.

«Нинішню медреформу суспільство ненавидить, а медперсонал від неї трусить. Те, що зараз відбувається, важко назвати медичною реформою. Влада поводитися безвідповідально і злочинно. Нагадаю, у Новій Каховці через нестачу сироватки від ботулізму померла людина. А Супрун обіцяла у 2018 кожну обласну лікарню забезпечити анатоксином. Станом на вересень не закуплено жодної. А щодо медзакладів, Супрун і більшість нардепів схвалили бюджет з вкрай малою субвенцією на медицину, відтак, на жовтень, листопад і грудень медики можуть залишитися без зарплатні», – сказав нардеп.

Мусій наголосив, що «Народний контроль» подавав альтернативну медреформу.

«Наша команда за участі й інших нардепів розробила Концепцію побудови нової національної системи охорони здоров’я, яку затвердили на колегії МОЗ за часів головування Шафранського. В її розвиток розроблені 10 фундаментальних законопроектів, які вже два роки лежать без руху у Верховній Раді», – пояснив він.