Мусій розповів, які три кроки можуть врятувати українську медицину (+ відео)

Зупинити катастрофу у сфері охорони здоров’я можна, але для цього треба здійснити три простих кроки.

Про це у кулуарах Парламенту заявив депутат групи «Народний контроль» у ВРУ, заступник голови Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Олег Мусій.

«Перше – керівництво держави має взяти на себе відповідальність за здійснення медичної реформи і розбудову системи охорони здоров’я. Але наразі ні в Президента, ні в Уряду, ні голови ВРУ я не бачу політичної волі це робити», – констатував він.

Друге, що, за словами нардепа, необхідно зробити владі, – призначити повноцінного керівника сфери – міністра МОЗ.

«Потрібна людина, яка би, відповідно до закону, відповідала за те, що відбувається в профільному міністерстві. Тоді з неї принаймні можна буде питати про результат чи його відсутність», – пояснив він.

Окрім того, вважає Мусій, для порятунку медицини необхідно переглянути бюджет і винести на розгляд реформаторські законопроекти, напрацьовані  профільним Комітетом.

«План реформ уже напрацьовано, і вихід з критичної ситуації є, але немає політичної волі», – зазначив він.

Депутат також наголосив, що у випадку бездіяльності влади медичній галузі, окрім інших проблем, загрожує кадрова катастрофа.

«Лише за останній рік з України виїхали близько 10 тисяч лікарів. Якщо нічого не  змінити – ми і надалі втрачатимемо ключові кадри», – спрогнозував парламентар.