Мусій закликав розглянути Постанову про вшанування жертв геноциду Польської держави щодо українців у 1919-1951 роках (+ відео)

Парламент закликають відреагувати на визнання Сеймом геноцидом дій бійців УПА, і розглянути Постанову про вшанування пам’яті жертв геноциду, вчиненого Польською державою щодо українців у 1919-1951 роках.

Із відповідною заявою з трибуни ВРУ виступив депутат «Народного контролю» Олег Мусій.

«Закликаю включити до порядку денного сесії проект Постанови і продемонструвати свою позицію. Ми гордий Парламент, ми горда нація і ми здатні дати гідну відповідь», – зазначив він.

За його словами, у липні, попри застереження і прохання з боку парламентської групи «Україна-Польща»,  депутати Сейму проголосували за антиукраїнське рішення.

Нардеп зазначив, що ініціював реєстрацію Проекту Постанови про вшанування пам’яті жертв геноциду, вчиненого Польською державою щодо українців у 1919-1951 роках, виконуючи волю своїх виборців.

«Адже на території моєї рідної Сокальщини з 1943 по 1946 рік Армія Крайова і польські загони спалили  32 села. Спалили із більшістю населення  – із церквами, де ті люди перебували. Ви знаєте про історичні дослідження, які проводилися в Україні щодо українського Закерзоння, Холмщини, Підляшшя, де з подачі Польської держави від 1918 року було переселено і замордовано 250 тисяч осіб. Концентраційний табір Береза Картузька –  у 1930-34 роках, операція «Вісла» – 850 тисяч українців депортували, 1952 рік – нарешті обмін територіями», – нагадав трагічні епізоди історії Мусій.

Фото: historyporn.dirty.ru