Мусій: Законопроект Кабміну дозволяє дерибанити лікарні

Законопроект, розроблений у МОЗ і поданий Кабміном до парламенту, – по суті, дозвіл на розкрадання, дерибан, привласнення за безцінь закладів охорони здоров’я: поліклінік, лікарень, науково-дослідних інститутів, – і землі, на якій вони розташовані.

Про це на під час прес-конференції Українському кризовому медіа центрі заявив народний депутат України, член політради партії “Громадський рух “Народний контроль” Олег Мусій.  Зокрема йдеться про законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров’я № 2309а.

«Намагання похапцем протягнути через Комітет і проголосувати кабмінівський законопроект може призвести до того, що в українського народу буде вкрадено ще й майно закладів охорони здоров’я, земля, на якій вони розташовані», – заявив він.

За словами Олега Мусія, медичні заклади, які на сьогодні є бюджетними установами, дійсно погано працюють, бо не мають кадрової і господарської свободи.

«Господарський кодекс дає можливість це змінити (переведенням в  державні або комунальні некомерційні підприємства). Натомість в урядовому законопроекті ми бачимо можливість переведення державних і комунальних закладів в акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю з різною участю, в комерційні чи казенні підприємства. Що це значить? Як тільки їх переведуть у такі форми власності, вже наступного дня їх можуть оголосити банкрутами і продати», – пояснив Олег Мусій.

 За словами народного депутата, найбільша небезпека в тім, що у прикінцевих та перехідних положеннях зазначено, що при зміні форми власності і форми господарювання безоплатно в статутний фонд відповідних АО і ТОВ передається не лише заклад, а й його майно, земля.

«У цьому закладена корупційна схема з дерибану і розкрадання суспільного майна», – підкреслив він.

З огляду на те, що розрекламована МОЗівська реформа може звестися  до банальної приватизації, Олег Мусій подав альтернативний законопроект (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56119).

«Побачивши, якого кота в мішку нам збираються підсунути, я вирішив внести альтернативний до кабмінівського законопроект. Він не дає жодного шансу прихватизаторам, не містить жодної шпарини, яка б дозволяла розтягти державне майно. Він на боці народу, а не на боці комерції. Тепер всі члени Комітету з питань охорони здоров’я зможуть зробити свій свідомий вибір між двома законопроектами і визначитись, за що вони: за розкрадання системи чи за автономізацію закладів без ризиків зробити медицину не доступною для людей», – додав Олег Мусій.