mychajo

На 114-му окрузі на Луганщині відкрилася тільки одна ДВК з 133-х, – Дмитро Михайлов

На 114-му окрузі в прикордонних районах Луганської області підходить до завершення виборча кампанія кандидатів у народні депутати України. «Конкурс» на «вакантне місце» безпрецедентний в Україні – один до 107-ми.

Як зазначає голова Луганського осередку «Народного контролю» Дмитро Михайлов, більшість кандидатів носять суто технічний характер, проживають в інших областях України. Але такий стан справ  суттєво ускладнив формування виборчих комісій, адже більшість членів ДВК не зареєстровані в Луганській області і не приходять на засідання.

Як результат, у термін, передбачений законодавством, відкрилася тільки одна ДВК зі 133-х. Досі не запрацювали більше десятка дільниць.

«Процес проведення виборів ускладнений тим, що Центральна виборча комісія обмежила довжину бюлетенів до 100 см, а значить на кожного кандидата виділено лише  близько 8 мм для зазначення його даних. Це дуже ускладнить пошук кандидата у списку, особливо людям  похилого віку. У разі вибуття будь-якого кандидата у членів ДВК виникне проблема, як проставити штамп «Вибув», оскільки він значно більший від розміру поля бюлетеня, виділеного кандидату. У цьому випадку можуть бути зіпсовані всі бюлетені на окрузі», – зазначає Дмитро Михайлов.

Також він додав, що виборчий процес супроводжується низкою гучних скандалів, пов’язаних із брудними технологіями, підкупом виборців та заміною голови окружної комісії, якого нібито побили.

Луганський осередок «Народного контролю» буде пильно стежити за ходом виборів 17 липня.