matk1

На 2017 рік Уряд заклав лише 15-20% від того, що потрібно ПТУ, щоб уникнути ліквідації, – Матківський

Передбачене у Проекті Бюджету-2017 фінансування профтехосвіти покриє лише 15-20% видатків ПТУ.

Про це під час зустрічі з керівниками Тернопільських  профтехучилищ і профспілкових організацій повідомив депутат «Народного контролю» Богдан Матківський.

«Група «Народній контроль» наполягає, аби на ПТУ з держбюджету виділили не менше фінансування, аніж у попередні роки. Воно має бути таким, як до моменту, коли Уряд вирішив перекласти утримання училищ місцеві бюджети», – пояснив він.

Також «Народний контроль» пропонує спрямувати держкошти, передбачені «недоліквідованим» Нацагентствам,  на підтримку профтехосвіти. Відповідні правки до Бюджету-2017 депутати скерували минулого тижня.

«Ми пропонуємо передати ПТУ 2 мільйони гривень, передбачені Урядом для фінансування діяльності Нацагентства з питань підготовки Євро-2012,  яке мали ліквідувати ще кілька років тому. А ще 12,8 млн грн, які урядовці пропонують витратити на Державну служба інтелектуальної власності, діяльність котрої  у серпні припинено Постановою КМУ», – повідомив Матківський.

Нардеп зазначив, що, у порівняні з реальними потребами освітян, – це не велика сума. Але якщо але якщо вона знайде підтримку в бюджетному комітеті, то це дасть змогу підтримати бодай і профтехучилища, які вже опинилися на межі закриття.

«Окрім того, ми зареєстрували у ВРУ комплексний законопроект «Про професійну освіту в Україні» (№ 5160), яким пропонуємо запровадити механізм «приватного замовлення» від підприємств на навчання студентів, та дозволити ПТУ брати цільові кредити для поновлення матеріально-технічної бази», – додав Матківський.

Нагадаємо, у вересні депутати «Народного контролю» Дмитро Добродомов, Олег Мусій, Богдан Матківський та Андрій Антонищак зареєстрували у ВРУ законопроекти  № 5158, № 5159, № 5160.

Ними зокрема пропонується запровадити галузеві мінімальні зарплати, посилити відповідальність за корупційні злочини та комплексно реформувати заклади професійно-технічної освіти.

 Ці законодавчі ініціативи увійшли до проекту Програми «Народного контролю», направленої на подолання бідності.