nkontrol_chmel_1110

На Хмельниччині «Народний контроль» вимагає збільшення заробітної плати аграріям

Хмельниччина –  друга за обсягами врожаїв в Україні. Область по праву зветься аграрною. Тутешні чорноземи обробляють і приватні фермерські господарства і агрохолдинги. Великі корпорації вже давно продають українську продукцію на світовому ринку за валюту. Натомість пересічні сільгосппрацівники отримають в рази менші зарплати.

У сусідній Польщі трактористу за годину роботи пропонують 50 гривень чистими. Тож за  місяць українці можуть заробити щонайменше 500 доларів. Тоді, як за такий же обсяг робити вдома  платять лише  3 тисячі гривень.

«Усе від обсягу роботи залежить. Три тисячі гривень маю, буває і чотири», – розповідає тракторист Володимир.

Заробляти в Україні гідну зарплату можливо, якщо врегулювати законодавство, – переконаний народний депутат України, лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов.

«Ми пропонуємо встановити мінімальну ГАЛУЗЕВУ заробітну плату, яка б дорівнювала щонайменше двом мінімальним зарплатам, і прив’язати її до тієї продукції, що продається на світових ринках і йде на експорт. Тоді люди зможуть отримувати справедливу зарплатню, залежно від того, що вони виробляють. Якщо ми говоримо про 5 мільйонів осіб, то відрахування до бюджету дозволить підняти зарплату бюджетникам не на 10%, а на всі 30%», –  роз’яснює Дмитро Добродомов.

Передусім законопроект спрямований на три найбільші групи експортерів – металургію, машинобудування та аграрний сектор. Група депутатів «Народного контролю» розробила проект закону спільно з Конфедерацією вільних профспілок України.

«Чітко стоїть питання про необхідність збільшення купівельної спроможності громадян, бо коли збільшується зарплата, починає працювати економіка на внутрішньому ринку, посилюється експортна складова. Тож цей законопроект допоможе навести лад і в інших галузях промисловості. Інші, якщо не будуть тягнутись за лідерами, просто-на-просто втратять робітників», – висловив бачення законопроекту голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.