На Хмельниччині зі старої шахти від ядерної ракети крадуть метал

У селі Жилинці на Ярмолинеччині шукають «чорних копачів», які вирили 20 метрову яму у пошуках металу у шахті від ядерної ракети.

Так, ще два роки тому невідомі почали розкопувати стару шахту. За селом тутешні активісти виявили ескаватор, бульдозер, 8 різаків з балонами пропану.

«На «102» телефонували разів вісім, допоки до нас виїхала опергрупа. Та вже нікого біля шахти не було. Єдине – вдалося затримати машину з металом вже на виїзді із району», – розповідає житель села Жилинці Ігор.

Його товариш Микола пригадав, що тоді правоохоронці нікого  не опитували, а що сталось із кримінальним провадженням, не знають.

«У шахті металу, за середніми підрахунками, близько на 3 мільйони гривень: у 4 сантиметри завтовшки високолегована сталь суцільним шаром йде на глибину 35-40 метрів. Уже більше року, як жодні слідчі дії не проводяться. Могли б яму хоча б засипати, якщо вже злодіїв не упіймали», – обурюється Микола.

В Ярмолинецькому відділі поліції стверджують, що зіштовхнулись із юридичною колізією –  земельна ділянка нічия, і метал нічий, тож збитків нікому не завдано. Через це справу і закрили.

У районній адміністрації роблять вигляд, що про шахту вперше чують. Вирішувати питання не поспішають, адже людина, яка відповідальна за це, у відпустці.

«За два тижні яма буде ліквідована і знову рекультивована. Гроші виділятиме район, який два роки робив вигляд, що проблеми не існує», – урешті запевнив журналістів «Народного контролю» голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук.