На Сході та Півдні перейменували міста, а у Луцьку блокують декомунізацію вулиць, — Данильчук

У Луцьку, згідно з законом про декомунізацію, депутати міської ради ухвалили рішення перейменувати зі списку 17 вулиць і 2 провулків лише більшість. 5 вулиць, названих іменами найодіозніших комуністів, – лишили.
Відтак, сьогодні, 4 березня, під час позачергового засідання 54-ї сесії міської ради розглядали питання про внесення змін щодо перейменування вулиць.
У зв’язку із виборчим періодом рішення про зміну назв вулиць має вступити у дію з 3 червня 2019 року.
Водночас керівник фракції «Народний контроль» Павло Данильчук закликав додати ще три вулиці, які підлягають перейменуванню.

«Є нерозуміння, чому ми голосуємо за змінений проект рішення, який 2,5 роки напрацьовувала робоча група. Зі списку виключили низку основних вулиць. Я вважаю, що потрібно повернутися до попереднього списку і його проголосувати. Виключити, принаймні, дискусійну вулицю Ярощука. І додати вулицю Боженка, яку ми мали перейменувати на Магістральну, вулицю Говорова – на вулицю Павла Чубинського, вулицю Федорова – на вулицю Воїнів-Добровольців», – запропонував депутат.

Натомість секретар ради відповів, що до цього питання можна повернутися і на наступній сесії.

«Підготуйте зміни на наступну сесію. Три роки Ви терпіли, тож потерпіть іще», – сказав Пустовіт.

«Ми обурені тим, що цей процес загальмували. Міста на Півдні та Сході пройшли процедуру перейменування, а ми не можемо у Луцьку, на Волині, де зародилася УПА, пройти до кінця процедуру перейменування вулиць», – обурився депутат.

У підсумку пропозицію про перейменування ще трьох вулиць підтримало лише 15 депутатів з 26 присутніх.