На Вінниччині створили робочу групу з питань збереження тубдиспансеру

У середу «Народний контроль» Вінниччини ініціював перші збори громадськості з питань збереження  Вінницького обласного протитуберкульозного диспансеру №2 у мікрорайоні «П’ятничани».

Так, до складу робочої групи увійшли лідер «Народного контролю» на Вінниччині Володимир Воловодюк, юрист Олексій Мусіровський, експерт з медичних питань Анатолій Якименко, а також представники медичного колективу, громадські активісти тощо.

Під час зустрічі актив напрацював перші кроки для своєї подальшої діяльності:

  1. Звернутися до Вінницької обласної ради та департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА із запитами про доступ до публічної інформації щодо витребування повного тексту звернення департаменту охорони здоров’я щодо необхідності ліквідації протитуберкульозного диспансеру, а також надати інформацію в частині зміни кошторису диспансеру.
  2. Підготувати текст звернення щодо нераціональності ліквідації протитуберкульозного диспансеру під час загострення епідемії на Вінниччині.
  3. З метою висвітлення цієї проблеми серед мешканців Вінниці підготувати листівку із інформацією про закриття закладу і щодо епідемії туберкульозу в місті.

«Дії, що чинить влада, не припустимі. Ми не маємо нічого ціннішого аніж здоров’я. Маємо зрозуміти, що лише спільно досягнемо результату та доб’ємося справедливості», – підкреслив лідер «Народного контролю» на Вінниччині Володимир Воловодюк.

Наступні збори ініціативної групи заплановано через тиждень на п’ятницю,  27 травня.