nkontrol_vinn_2706

На Вінничині у Четвертинівці громада вимагає повернути її майно

«Заберемо своє!», – саме з таким закликом нещодавно в Четвертинівці на  Вінниччині звернулися місцеві мешканці до дирекції КСП ім. Богдана Хмельницького, які вимагають повернути їм частку у фермерському господарстві.

Фермерське господарство в Четвертинівці завжди було колективним, – кажуть місцеві. Однак у 2000 році один господарник скупив контрольний пакет акцій. Тепер люди хочуть забрати свою частку і для цього, переконують вони, мають усі документи.

«Без загальних зборів, без волевиявлення членів КСП було начебто створено СТОВ. Та якби селяни мали можливість вільного виходу зі своєю землею і майном, то людина зі своєю родиною  взяла би цих 3,5,8 гектар, трактор і працювала би», – коментує Володимир Сухопара, голова ГО «Четвертинівська громадська рада».

З’ясувати ситуацію журналісти «Народного контролю» вирушили на підприємство, там пообіцяли, що віддадуть майно громади в 100-відсотковому співвідношенні.

«Згідно заяви та доручення, які нам надали раніше, наше господарство виплачувало частку селян під 100%. Готові віддати і майном. Наш директор чітко поставив питання: збирайте кількість актів, на яку суму буде майно, і ми готові віддати, що бажаєте: ферму, трактора», – заявив  Олександр Мазур, заступник директора СТОВ ім. Богдана Хмельницького.

 «Народний контроль» і далі слідкуватиме за ситуацією.