На Вінничині юристи «Народного контролю допомагають людям відстояти права на землю

На Вінничині «Народний контроль» у суді допомагає мешканцям Бершаді, які переконують: без погодження із власниками землі через підроблені договори одна із фірм продовжила термін оренди наділів.

Так, два слухання уже відбулися 22 січня в Бершадському районному судді за позовом містян до директора ПСП «Еліта» Анатолія Пшика, який орендує у людей наділи.

«Спершу орендар розраховувався неякісним зерном, а коли ситуація наче налагодилася, виявилося,  що договори, які мали завершитись у  2015-му, продовжено до 2018 року. Підпис на них підроблений», – пояснила позивач Марія Романишена.

За словами юриста, активіста районної організації «Народного контролю» Сергія Пригузи, за фактом підробки підпису порушена кримінальна справа. Поліція надала  висновок експертизи, що підтвердив: договір дійсно підписувала стороння особа.

Водночас підприємець  Анатолій Пшик  переконує,  що підписи не підробляв. За його словами, непорозуміння трапилось, коли торік  переукладав договір із людьми щодо форми розрахунку –  зерновими продуктами або грошима. Відтак, дехто переуклав договір, а дехто відмовився.

«Наразі суд  відмовив людям у задоволенні позову.  Ми подамо апеляцію, а якщо не допоможе, будемо вдаватися до акцій спротиву такому свавіллю»,  – говорить представник позивача  Володимир Христич.

До речі, через подібну ситуацію у Теплицькому районі Вінницької області люди перекривали  дорогу. Наразі в районі працює робоча група  з вирішенню проблеми.

«Народний контроль» стежитиме за перебігом апеляції. Також активісти закликають повідомляти про схожі проблеми  із орендарями.