На Волині політичні партії заявляють про зрив виборчої кампанії

Менше ніж за тиждень у Ківерцях відбудуться вибори до міської об’єднаної територіальної громади, втім, політичні партії «Громадський рух «Народний контроль», Всеукраїнське об’єднання «Свобода», Громадянська позиція не можуть відкрити у «ПриватБанку» рахунки виборчих фондів, щоб почати агітаційну кампанію.
З цією проблемою керівники політсил звернулися до директора Північно-Західного регіонального управління «ПриватБанку» Юрія Войтенка.
Зустріч відбулася у понеділок, 17 грудня.

«Ми два тижні подаємо документи, проблема з невідомих причин стопориться. Ми не можемо почати агітацію, а лишається лише чотири дні. Через не відкриття рахунків виборчих фондів ми фактично позбавлені можливості проводити нашу виборчу кампанію. Така сама ситуація і в інших політичних партіях. Чому така проблема?», – звернувся голова «Народного контролю» Волині Павло Данильчук.

За словами Войтенка, не потрібно шукати спробу банку перешкодити відкриттю рахунків.

«До мене звернувся керівник ківерцівського відділення «ПриватБанку» в п’ятницю ввечері. Так, треба було раніше звернутися, щоб я під’єднався. Що я можу зробити як менеджер: я взяв на контроль це питання. Рахунки мають бути терміново відкритті. Потрібні пакети документів і не варто гаяти час на неконструктивні дії», – сказав він.

Натомість представники партії «Свобода» Михайло Щур обурився, адже ще тиждень тому його у районному відділенні запевнили, що є весь пакет документів, а сьогодні вже вимагають фінансовий звіт всеукраїнської партії. Анна Мовяк у свою чергу підтвердила, що необхідні документи для відкриття рахунку виборчого фонду «Народного контролю» подали.
Разом з тим представники партій кажуть, що законодавство не вимагає додаткових документів, а це, на їхню думку, є виключно внутрішні роз’яснення та проблема блокується в центральному офісі банку.

«Я ініціюю на голову правління ескалацію, щоб він доручив розібратися і щоб чітко дали роз’яснення на підставі чого вимагають низку документів, аби цей процес був повністю прозорий», – пообіцяв у підсумку зустрічі керівник регіонального «ПриватБанку».

На зустрічі були також депутат Луцькради від «Свободи» Андрій Білан та керівник Громадянської позиції на Волині Сергій Чуріко.