На Волині учасники АТО прийшли в прокуратуру: вимагають своє право на землю

Сьогодні, 27 квітня, 20 учасників бойових дій на сході України разом з активістами та журналістами прийшли в прокуратуру Волинської області з вимогою отримати своє право на земельну ділянку.

Так, під Луцьком, у селі Баківці, є територія, де б вони могли скористатися наданими їм пільгами. Земля, на яку вони претендують, перейшла державному підприємству «Дослідне господарство «Перемога». Ця структура вирішила автоматично вважати себе правонаступницею прав на постійне користування земельною ділянкою. Раніше територія належала радгоспу з такою ж назвою.

АТОвці та жителі села переконані, що земля підприємству перейшла нечесним шляхом, а документи структура має недійсні. Тому вони звернулися до суду. Проте не чекали, що прокуратура займе досить упереджену позицію.

Тож під час зустрічі учасники війни намагалися донести проблему прокурору області Максиму Киричуку.

«Чиї інтереси ви захищаєте? Замість того, щоб досліджувати факти про фіктивні документи, здійснюється тиск на сільську раду стосовно того, чому вона розробляє зміни меж села, за які кошти це робить. На наш погляд, йде однобічне трактування та позиція з вашого боку», – каже очільник Державної служби у справах ветеранів на Волині Андрій Омельчук.

Тому учасники війни написали заяви про перевірку фактів фальсифікації та про припинення представництва прокуратури у суді.