На Волині вимагають звільнити головного лісівника регіону та в. о. голови Держлісагентства

Сьогодні, 3 жовтня, у Луцьку під стінами Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства пройшла акція протесту «Геть лісову мафію».
Активісти політичних партій та громадських організацій вимагають звільнити в. о. голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимира Бондаря та начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Кватирка.
За словами керівника «Народного контролю» Волині Павла Данильчука, прецедентом для протесту стала ситуація у державному заказнику «Воротнів», коли у Лісівничому молодіжному центрі – закладі, призначеному для навчання і виховання дітей, з ініціативи керівників обласного управління лісового та мисливського управління організовуються нічні гуляння та розваги.
Про ситуацію у заказнику розповів представник Самооборони Волині Сергій Рижков.

«Разом з тим, ми уже кілька років піднімаємо наступні питання: це масові рубки на території природно-заповідного фонду. Особисто Кватирко підписує лісові квитки про санітарні і суцільні рубки на території Національного парку «Цуманська пуща». Надання мисливських угідь для своїх. Зокрема – надання в оренду для мисливства території заказників «Воротнів» та «Папики». Зменшення території заказника «Зубр» в інтересах приватного мисливського господарства. Полювання та віп-дачі. Це нормально? Я вже мовчу про тіньовий експорт лісу. Це все є. А ми ще більше не знаємо. У нас вимога – звільнити цих людей», – заявив Данильчук.

Протестувальники вважають, таким діям потурає «тимчасовий головний» лісівник України Володимир Бондар.
Депутат Луцької міської ради, свободівець Микола Федік зазначив, що опозиційні партії зуміли зібратися і висунути спільні вимоги, аби нарешті почули про проблеми у лісові сфері в області. Він озвучив звернення до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка з вимогами звільнити Бондаря та Кватирка.
Опісля активісти спробували зустрітися із самим Олександром Кватирком. Втім, потрапити у кабінет до посадовця не змогли навіть депутати Луцької міської ради Павло Данильчук, Микола Федік та Микола Собуцький, адже їх не пропустила приватна охорона, яка була біля приміщення ВОУМЛГ. Про перешкоджання депутатській діяльності буде подана заява у правоохоронні органи.