Нацгвардія – одна з перших збройних формувань, які виступили на захист України, – Антонищак

Національна гвардія України – одна з перших збройних формувань, які виступили на захист України. Про це народний депутат України, член фракції «Народний контроль» у ВРУ Андрій Антонищак заявив після церемонії нагородження особового складу Національної гвардії України, передає ІА «Центр новин».

Депутат розповів, що сьогодні вперше історії парламентаризму України відзначається День Національної гвардії.

«Сьогоднішні урочисті заходи в стінах ВР відбуваються напередодні Дня Національної гвардії України, який вшановується 26 березня. Відзначається четверта річниця з Дня створення Національної гвардії», – розповів Антонищак.

Він також підкреслив, що Національна гвардія України – одна з перших збройних формувань, які виступили на захист України.

«Я дуже гордий, що мав честь долучитися до створення Національної гвардії України. Мав честь разом з генералом Кульчицьким, іменем якого названий наш батальйон, 14 березня 2014 року розпочати тренування в с. Новопетрівцях,  і потім брати активну участь в бойових діях на сході України», – розповів Антонищак.

Парламентар зазначив, що батальйон Кульчицького є першими, хто в Слов’янську підняв прапор України. Він також розповів, що Національна гвардія України не тільки виконує свій обов’язок з зоні бойових дій, але й захищає права мирних громадян.

«Сьогодні о 9:00 ми поклали квіти біля меморіальної дошки цим бійцям, які загинули під стінами ВР. Ми пам’ятаємо імена тих чотирьох бійців Нацгвардії, які не допустили штурму ВР. На жаль, вони загинули», – сказав Антонищак.

Також депутат висловив свою думку про нацгвардійців, яких сьогодні нагородили у ВР «за вагомий особистий внесок в справу захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України».

«Я знаю одного особисто полковника Лєщеня Сергія Вікторовича, як офіцера Нацгвардії, який разом зі мною брав участь в бойових діях. Він як офіцер Нацгвардії брав участь в створенні батальйону Кульчицького, він був нашим інструктором, він вчив нас відпрацьовувати на блок-постах, пройшов першу ротацію під Слов’янськом», – розповів Антонищак, додавши, що це «людина з бойовим досвідом в Збройних силах України, який брав участь в миротворчих операціях, та завдячуючи йому, дуже багато хлопців зберегли свої життя.