Наполягатимемо, аби чиновники забезпечили перевезення на всіх 12 маршрутах, які були зігноровані на конкурсі, – Веремчук

У ЛМР уже частково відреагували на вимогу депутатів забезпечити автобусами маршрути, на які під час конкурсу, не подався жоден перевізник. Зокрема, рішенням виконкому, тимчасові договори на три місяці із перевізниками укладуть на сім маршрутів – №37, 18,40, 19, 36, 48, 50.

Водночас, за словами керівника фракції «Народний контроль» Валерія Веремчука, потрібно організувати перевезення на всіх 12 маршрутах, які під час конкурсу зігнорували перевізники.

«Тимчасові договори укладуть на три місяці й лише на сім маршрутів. Але потрібна надійніша гарантія, що львів’яни, які користуються цими маршрутами, матимуть громадський транспорт. Наполягатиму, аби конкурс на всі 12 маршрутів відбувся якнайшвидше. Також виконком просить управління транспорту розглянути можливість скоригувати схему руху маршрутів №12, 30, 35, 49 та 54. До речі, ще раніше таку ідею подавав і наш депутат Михайло Дідух для кількох маршрутів на Рясне. Бо це очевидно: маршрути-примари треба змінювати так, аби перевізники не возили повітря в салонах, а пасажири зручно і без пересадок добиралися до потрібного місця призначення», – коментує Веремчук.

Також він зазначив, що якщо приватні перевізники знову не виявлять інтересу до цих маршрутів, то їх потрібно передати на обслуговування комунальному АТП-1, для якого місто закуповує автобуси.

«На крайній сесії ми зобов’язали головного куратора львівського транспорту Андрія Білого на наступному засіданні прозвітувати про використання бюджетних коштів на АТП-1, а також про загальний стан громадських перевезень у Львові. Думаю, кількох тижнів достатньо, щоб оголосити конкурс на маршрути, обговорити з перевізниками, громадою, як краще скоригувати частину маршрутів. І це вже буде суттєвіший результат роботи, аніж просто бажання накупити автобуси на сотні мільйонів. Новий транспорт Львову потрібен. Але від нього не буде користі, якщо чиновники не знають, як ним розпоряджатися», – переконаний Веремчук.