Нардепи сформували робочу групу щодо справи Марківа

Депутати зустрілися з послом в Італії та обговорили стан справи українського нацгвардійця Віталія Марківа, якого затримали в Італії.

Про це повідомив член депутатської групи «Народний контроль», координатора батальйону ім. Кульчицького Андрій Антонищак.

«Окрім мене до групи увійшли інші нардепи, зокрема Богдан Матківський, Юрій Тимошенко, Михайло Головко та  Євген Рибчинський. Ми зустрілися з послом та донесли нашу спільну думку. Висловили стурбованість затягуванням процесу у справі нашого побратима, вказали на абсурдність звинувачень щодо Віталія. Також наголосили, що справа набула широкого розголосу серед військових та громадського суспільства. Було сказано також, що дана справа переходить в публічну та політичну площину», – розповідає він.

Антонищак зауважив, нардепи будуть ініціювати звернення Верховної Ради до парламенту Італії з проханням взяти під контроль неупереджене розслідування цієї справи.

«Посол висловив також пошану позиції України в прагненні інтеграції в європейську спільноту і визнав факт агресії зі сторони Росії. Також наголосив, що донесе нашу позицію до міністра МЗС Італії та членів парламенту. Крім того, висловив бажання посприяти нашій зустрічі з італійськими парламентаріями. Водночас ми просили надати можливість зустрітись з Віталієм під час візиту. Свято переконаний, що визволимо Марківа, свого побратима. «Кульчицькі» своїх не кидають, ні на полі бою, ні в тюремних стінах», – констатує нардеп.