Нарешті є перші кроки для реалізації роздільного сортування у Львові, – Оршак

Запуск пілотного проекту з компостування харчових та садових відходів від мешканців – це перший реальний крок до впровадження роздільного сортування у Львові, переконана голова екологічної комісії ЛМР, депутат фракції «Народний контроль» Ірина Оршак.

«Уже півтора року є ухвалена концепція сортування сміття у нашому місті – на органіку та суху фракцію. На жаль, за цей час ми не бачили жодних кроків від виконавчої влади, аби реалізувати концепцію. Також у вересні закликала запропонувати альтернативні палінню варіанти утилізації опалого листя та трави. І от, нарешті, невеликий, але прорив. У жовтні на профільній комісії ми розглянули і підтримали звернення від ЛКП «Зелене місто» про необхідність компостувати зелені та харчові відходи, встановлення компостувальної станції. Тепер відповідне рішення ухвалив виконком», – говорить депутат.

Зокрема, відомо, що «Львівспецкомунтранс» до 1 грудня має визначити територію ЛКП, ЖБК або ОСББ, на якій буде впроваджено пілотний проект.Тут встановлять спеціальні контейнери для роздільного збору харчових та садових відходів. Далі їх відвозитимуть на станцію компостування, обладнання для якої до 1 березня має придбати ЛКП «Зелене місто». За попередніми прогнозами комунальників, станція запрацює у першій половині 2019 року.

«Сподіваюся, цього разу плани не розійдуться з реальністю. Бо ми мусимо дати старт цьому процесу. Водночас, знову звертатимуся з тим, аби паралельно у Львові проводилася потужна інформаційна та освітня кампанія. Львів’яни мають чітко розуміти, чому потрібно сортувати відходи, як це правильно робити, і який ефект від цього отримає кожен житель міста. Ця кампанія має тривати щодня, а не лише двічі на місяць, щоб роздільне сортування стало нормою бодай для більшості містян», – наголосила Ірина Оршак.